Katja Jontes je bila s 13 točkami najbolj učinkovita v slovenski vrsti. Foto: RTV SLO
Sonja Borovinšek
Sonja Borovinšek je k zmagi prispevala 10 točk. Foto: MMC RTV SLO

Udarna postava Slovenk - podajalka Karmen Kočar, blokerki Katja Jontes in Maja Guštin, korektorica Sonja Borovinšek, sprejemalki Tina Lipicer Samec in Anja Zdovc ter libero Katja Medved - je že na začetku povedla s 5:1 in dala tekmicam vedeti, da z njimi ne bo lahkega dela. Vodstvo s 13:5 je obetalo še več.

Finke so sicer znižale na 12:14, a so se v nadaljevanju varovanke Tilna Kozamernika znova zbrale in prvi niz dobile s 25:16. Drugi niz je bil izenačen vse do 12. točke, nato pa je igra Slovenk spet stekla in težav za vodstvo 2:0 ni bilo. Najbolj negotov je bil tretji niz, toda neustavljiva Borovinškova v napadu in Lipicer Samčeva z dobrimi začetnimi udarci sta poskrbeli, da Finke niso znižale in podaljšale tekme.

Na turnirju sodelujejo še Francija, Španija in Grčija. V nadaljnje tekmovanje vodijo prva tri mesta. SP leta 2010 bo na Japonskem.

Tilen Kozamernik: “Tekme nismo odigrali na najvišjem nivoju, vendar pa smo rezultat in igro ves čas imeli pod nadzorom. Tudi Finke niso pokazale kakovostne igre, pozna se jim odsotnost najboljše igralke. Veseli me, da smo turnir začeli z zmago, pred nami pa so še tri težke tekme.”