Mitja Gasparini je uspešno igro iz Autocommerca Bled prenesel tudi v izbrano vrsto. Foto: Foto Bobo

Po slabšem začetku v novem tekmovanju za izbrance Iztoka Kšele so se Slovenci zbrali in po preobratu dobili uvodni niz s 25:23. Nato so Portugalci zaigrali podjetneje in dobili drugi niz. Potem ko sta se razigrala Mitja Gasparini (najučinkovitejši igralec srečanja z 21 točkami) in Alan Komel, so gostje zanesljivo dobili tretji niz.

Odločitev o zmagovalcu je padla po maratonski četrti igri, ki so jo slovenski odbojkarji dobili z 31:29. V nedeljo se bosta tekmeca pomerila še enkrat.

Zgode in nezgode pred začetkom
Pred začetkom tekmovanja je izbrana vrsta naletela na težave, saj si je na treningu ahilovo kito poškodoval Matija Pleško, ki bo izpustil tudi nedeljsko tekmo. Pred tem je v Sloveniji ostal oboleli Davor Čebron. Z dodatnimi težavami so se Slovenci spoprijeli na letališčih, saj so ostali brez celotne prtljage, ki se je na srečo le našla tik pred začetkom Evropske lige.