Ivan Zajcev je v dresu Macerate blestel. Foto: EPA
Alen Pajenk
Med slovenskimi odbojkarji je najbolj navdušil Alen Pajenk, ki je dosegel 10 točk. Foto: MMC RTV SLO

bojkarji ACH Volleyja so izgubili tudi drugo tekmo Lige prvakov. V gosteh so klonili proti italijanskemu prvaku Lubi Macerata, ki ostaja favorit skupine D (3:0).

Ljubljančani so prvi niz začeli zelo dobro, saj so povedli z 2:0. Italijani so razliko hitro nadomestili, a sem jim ni uspelo odlepiti za več kot točko.
Prvi niz pripadel Italijanom
Ekipi sta se se izmenjevali v vodstvu. Prvo večjo razliko so gostitelji dosegli pri rezultatu 12:10. Takrat je trener Ljubljančanov Luka Slabe vzel pol minute odmora, kar pa ACH-ju ni prineslo želenega preobrata. Ko so Italijani prišli do vodstva z 19:16, je Slabe znova vzel minuto odmora. ACH-jevci so se približali na eno točko (22:21), toda Italijani so v drugi polovici prvega niza prevzeli pobudo in ga dobili z rezultatom 26:24.
Domačini v drugem nizu za razred boljši
Tudi drugi niz so bolje začeli Ljubljančani (0:2), a so zaradi napačne postavitve izgubili obe točki. Italijani so se hitro zbrali in povedli s 6:2. Slovenski odbojkarji so se jim približali na 8:6, a so gostitelji spet ušli na 10:6. Zatem so znova prišle minute domače ekipe (14:8). Ljubljančani so povsem popustili (22:11), pri 24:12 so gostitelji izkoristili drugo zaključno žogo in niz dobili z rezultatom 25:13.

Odbojkarji Macerate suvereno do zmage
V tretjem nizu so oranžni spet povedli z 2:0, toda Italijani so razliko izničili v rekordnem času in povedli s 5:3. Pri vodstvu 11:5 je trener ACH-ja vzel minuto odmora, da bi se njegovi varovanci nekoliko zbrali, toda odbojkarji Macerate so bili danes za Slovence preprosto premočan tekmec. Pri vodstvu gostiteljev z 18:10 se je zdelo, da so se Ljubljančani odločili še zadnjič rešiti tekmo in dobiti tretji niz. Rezultat so znižali na 21:15, a Italijani se niso dali. Vodstvo so povišali na 24:15 in izkoristili že prvo zaključno žogo za zmago. Najboljši igralec tekme je bil 24-letni igralec Macerate Ivan Zajcev.

Slabe: Macerata je bila pač boljša
"V prvem nizu smo imeli svoje priložnosti, mislim pa, da smo jih zapravili že na začetku z napakami v napadu. V drugem nizu je tekmec začel izvajati večji pritisk s servisom, protiorožja zanj nismo našli. Proti tako kakovostni ekipi, kot je Macerata, so težave z organizacijo napada razumljive," je tekmo pokomentiral trener ACH Volleyja Luka Slabe.

Naslednjo tekmo bodo Slabetovi varovanci odigrali čez 14 dni, ko se bodo v Ljubljani pomerili z belgijskim Lennikom, ki je doslej tudi dvakrat izgubil.
Calcit dobil zlati niz
Odbojkarji Calcita Volleyballa so se uvrstili v osmino finala Pokala CEV. V povratni tekmi 1/16 finala proti švicarskemu pokalnemu zmagovalcu Volley Amriswilu so v St. Gallnu sicer izgubili z 1:3 (-16, -17, 18, -19), a ker so dobili prvo tekmo v Ljubljani (3:1), je o njihovi usodi odločal zlati niz, v katerem so bili boljši s 15:11.

Liga prvakov, skupina D, 2. krog:
MACERATA - ACH VOLLEY
3:0 ( 24 , 13 , 15 )

Lube Macerata: Lampariello, Pajenk 10, Savani 11, Zajcev 18, Parodi 7, Stanković 5, Monopoli, Henno, Travica, Randazzo 2, Starović, Podraščanin 3.

ACH Volley: Flajs 11, Kovačević 6, Lewis, Šket 1, Sidibe 10, Klobučar, Petrović 4, Jablonsky, Ropret 2, Rašić 4, Moreno, Vidić.

2.100 gledalcev

GENERALI UNTERHACHING - EUPHONY ASSE-LENNIK
3:1 (-24, 26, 21, 19)

MACERATA 2 2 0 6:0 6 GENERALI UNTERHACHING 2 2 0 6:3 5 ACH VOLLEY 2 0 2 2:6 1 EUPHONY ASSE-LENNIK 2 0 2 1:6 0