Salukvadzejeva je tekmovala šele po ukazu predsednika Sakašvilija ob dveh ponoči gruzijskim olimpijcem, da naj ostanejo v Pekingu kljub napadom Rusije na njihovem območju. Po tretjem mestu z zračno pištolo na 10 m za Rusinjo Natalijo Paderino je pozvala k miru.
Tudi športniki se bodo vpletli
"Če bi se svet kaj naučil iz tega, kar sem prej storila, ne bi bilo nobenih vojn. Saj živimo v 21. stoletju. Ne bi smeli iti tako daleč in se vojskovati drug z drugim. Politiki morajo razčistiti položaj danes, če ne, se bomo morali vplesti," je poudarila Salukvadzejeva, ki je po zadnjem strelu ob aplavzu gledalcev potočila solze.
Po finalu objem in poljub na lice
"To je majhna zmaga za moj narod," pravi 39-letna šampionka, zlata (25 m) in srebrna (10 m) že z OI-ja 1988. S Paderino sta bili reprezentančni kolegici še v časih Sovjetske zveze, danes pa sta se po dramatičnem razpletu objeli in poljubili na lice.
"Kar se tiče športa, bova vedno prijateljici in nič ne bo vplivalo na najino prijateljstvo - celo v tako strašnem športu, kot je streljanje," se je še pošalila gruzijska športnica.
Ž. K.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje