Še v Pekingu so Avstralci osvojili šest zlatih medalj, tokrat le eno (ženska štafeta 4 x 100 prosto). "Lahko se pripravljaš, kolikor hočeš, a med svetovnimi prvenstvi in olimpijskimi igrami je velika razlika, na igrah je pritisk vsaj 100-krat večji," je priznal šprinter Eamon Sullivan.
Sullivan: "Čez štiri leta bo bolje"
"Fizično smo bili dobro pripravljeni, ne pa na pritiske javnosti in samega tekmovanja. To je dobra lekcija, verjamem, da bo čez štiri leta bolje," je še dodal.
Srebro pomeni biti drugi na svetu
Cate Campbell, ki je dobila zlato medaljo s štafeto, opozarja: "Mislim, da smo bili preveč obsedeni z zlatimi medaljami, zdi se, da sta preostala leska povsem izgubila svojo vrednost, kar pa seveda ni res. Mislim, da ni nobena sramota, če dobiš srebro. To pomeni, da je na svetu le en plavalec, ki je hitrejši od tebe."
Mediji vplivali na mlade plavalce
Sullivan, ki je v Pekingu osvojil tri olimpijske medalje, pa je kritičen tudi do avstralskih medijev, ki so ves čas kritično opozarjali, da avstralsko plavanje brez velikanov kova Ian Thorpe in Grant Hackett nima enake vrednosti: "Veste, mladi reprezentanti berejo medije in take stvari si ženejo k srcu. To jih čustveno vznemiri, potem mislijo, da so se vsi zarotili proti njim."
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje