Long Ma je navdušil s številnimi točkami, ko je bil že daleč od mize. Foto: Reuters
Džike Džang, Long Ma in Jun Mizutani
Džike Džang, Long Ma in Jun Mizutani so stali na zmagovalnem odru olimpijskega turnirja. Foto: Reuters

V prvem nizu je 28-letni Džang začel precej bolje in bil vseskozi v prednosti, v zaključku pa je Ma izenačil in dobil napeto končnico s 14:12. V nadaljevanju je bil neustavljiv, dobil je vse dolge in atraktivne izmenjave.

40-letni Samsonov na četrtem mestu
Bron je pripadel Japoncu Junu Mizutaniju, ki je veterana Vladimirja Samsonova ugnal po petih nizih. Belorus je navdušil pri 40 letih, v četrtfinalu je premagal tudi evropskega prvaka Dimitrija Ovtcharova.

Džang je bil v polfinalu s 4:1 boljši od Samsonova, svetovni prvak Ma pa s 4:2 od Mizutanija.

Še tretjič zapored sta Kitajca na olimpijskih turnirjih v namiznem tenisu v finalu igrala med seboj ter osvojila prvi dve mesti. V Pekingu leta 2008 je bil zlat Ma Lin, srebrn pa Vang Hao, v Londonu 2012 je zlato pobral Džang, srebrn pa je bil znova Vang Hao.

Long Ma pred štirimi leti v Londonu ni dobil priložnosti, da bi naskakoval zlato v posamični konkurenci, bil pa je član kitajske ekipe, ki je osvojila zlato odličje, ponujeno priložnost pa je izkoristil v Riu.