Kamil Stoch se veseli tretje zlate olimpijske medalje, odleglo pa je seveda celotni poljski reprezentanci, ki je na srednji skakalnici doživela mrk v finalu, potem ko sta bila Hula in Stoch najboljša po prvi seriji. Foto: Reuters
Peter Prevc je bil tako kot na srednji skakalnici najboljši Slovenec. Osvojil je deseto mesto. Foto: Reuters
Poleg Stocha in Wellingerja je bil na zmagovalnem odru spet brkati Norvežan Robert Johansson, ki je bil bronast tudi na srednji skakalnici. Foto: Reuters

Poljski skakalci so tako v Pjongčangu le dobili svoje in zacelili rane po "nesreči" na srednji skakalnici. Stoch je vodil že po prvi seriji, ko je skočil 135 metrov, v finalu pa je njegovo kraljestvo močno ogrozil Andreas Wellinger, junak tekme na srednji skakalnici, ki je imel v odličnih vetrovnih razmerah s 142 metri in elegantnim doskokom daljavo dneva. Stoch je skočil 136,5 metra, a vetrovni pribitek ga je obdržal na prvem mestu. V izteku si je grizel prste, tako je bil nervozen. Izšlo se je za 3,4 točke.

Prevc z osmega na deseto mesto
Bronasto medaljo je osvojil Robert Johansson, ki je bil tretji tudi na srednji skakalnici. Daniel Andre Tande se je 15. povzpel na četrto mesto. Petru Prevcu, branilcu brona iz Sočija, je prvi skok (134,0 m) lepo uspel, zaostanek dobrih šestih točk za tretjeuvrščenim Wellingerjem mu je še dopuščal sanjati o medalji, vendar je v finalu pristal pri 127,5 metra in je z osmega zdrsnil na deseto mesto. Jernej Damjan je osvojil 16. mesto, Tilen Bartol 17. Anžeta Semeniča, ki bi sicer osvojil 27. mesto, so po njegovem krstnem nastopu pod olimpijskimi krogi diskvalificirali.

DALJAVE SLOVENCEVposkusna1. serija2. serija
Tilen BARTOL 125,5 m 130,5 m 130,0 m
Anže SEMENIČ 126,5 m 127,0 m 120,0 m
Peter PREVC 131,5 m 134,0 m 127,5 m
Jernej DAMJAN 130,0 m 130,0 m 130,5 m

V ponedeljek še ekipna tekma
Glede na skoke na treningih in kvalifikacijah od Slovencev več nismo mogli pričakovati. Po prvi seriji je bil v odličnem položaju Avstrijec Michael Hayböck (2.), ki pa je v finalu nazadoval na šesto mesto. Veteran Noriaki Kasai, ki je branil srebro, se ni prebil v finale. Veter tokrat ni oviral tekmovanja, ozračje je bilo večinoma mirno. Skakalci bodo olimpijske igre končali z ekipno tekmo, ki bo v ponedeljek prav tako potekala na veliki napravi. Glavni favoriti bodo Norvežani, ki so imeli danes svoje tekmovalce na mestih 3, 4, 5 in 8.