Teddy Riner je nepremagljiv. Foto: Reuters

Tretji naslov je dodal zmagama iz Londona leta 2012 in Ria de Janeira leta 2016. Bil je tudi del ekipe, ki je v Tokiu pred tremi leti osvojila zlato medaljo. Poleg tega ima v svoji vitrini še bronasti olimpijski kolajni iz Pekinga leta 2008 in Tokia ter 11 naslovov svetovnega prvaka.

S šestim olimpijskim odličjem je 35-letnik postal najuspešnejši judoist v zgodovini. Za današnjo zmago mu je čestital tudi francoski predsednik Emmanuel Macron.

Bronasti medalji sta romali v Srednjo Azijo. Prvo je osvojil Tadžikistanec Rakhimov, ki je bil z vazarijem boljši od Kubanca Andyja Granda, drugo pa Uzbekistanec Jusupov, ki je po negotovem začetku proti Japoncu Tacuruju Satu zmagal z vazarijem in iponom.

V kategoriji nad 100 kilogramov je že po uvodnem dvoboju nastope na olimpijskih igrah danes končal Enej Marinič, potem ko je bil od njega močnejši Turk Ibrahim Tataroglu. Z dvobojem člana mariborskega kluba Branik so se končali tudi nastopi slovenskih judoistov in judoistk na igrah. Več tukaj.

3Ališer JusupovUzbekistan

Brazilka Beatriz Souza je nova olimpijska prvakinja v judu nad 78 kilogramov, potem ko je v finalu z metom za vazari premagala Izraelko Raz Herško. Bronasti medalji sta osvojili Južnokorejka Kim Hayun in domačinka Romane Dicko.

Judo, ženske, nad 78 kg
1Beatriz SouzaBrazilija
2Raz HerškoIzrael
3Kim HayunJužna Koreja
3Romane DickoFrancija
Chiara Leone je z zadnjim strelom 10,8 potrdila olimpijsko zlato. Foto: Reuters

Švicarska strelka Chiara Leone je z novim olimpijskim rekordom osvojila zlato medaljo s puško v trojnem položaju na 50 metrov. Tekmovanje je končala s 464,4 kroga in s tem osvojila prvo posamično zlato medaljo na velikih tekmovanjih.

Srebro je pripadlo Američanki Sagen Maddaleni, bron pa Kitajki Džang Šiongju. To je za Švico sploh prva zlata medalja v Parizu.

Strelstvo, puška, trojni položaj (Ž)
UvrstitevTekmovalecDržavaRezultat
1Chiara LeoneŠvica464,4
2Sagen MaddalenaZdružene države Amerike463,0
3Žang ŠiongjuKitajska452,9

Skoki v vodo: Kitajska prevlada
Kitajci nadaljujejo prevlado v skokih v vodo, saj so se v četrti disciplini veselili še četrtega zlata, tokrat v sinhronih skokih z 10-metrskega stolpa, ko sta se v večnost vpisala Long Daoji in Vang Tongjuan. Medalji sta potovali še v Mehiko in Veliko Britanijo.

Skoki v vodo, sinhrono, 10 m (M)
1Long Daoji in Vang ZongjuanKitajska446,10
2Juan Manuel Celaya Hernandez in Osmar Olvera IbarraMehika444,03
3Anthony Harding in Jack LaugherVelika Britanija438,15

Jadranje: Najboljši Nizozemki
Končala se je jadralska tekma v razredu 49erFX, kjer sta zlato osvojili Nizozemki Odile Van Aanholt in Annette Duetz. Srebrno kolajno sta dobili Švedinji Vilma Bobeck in Rebecca Netzler, bronasto pa Francozinji Sarah Steyaert in Charline Picon. Finale bi sicer morali izvesti že v četrtek, a so ga zaradi pomanjkanja vetra prestavili za en dan. Nizozemki sta regato za medalje končali na tretjem mestu, kar je bilo dovolj za zlato kolajno, saj sta skupno osvojili dve točki manj od Švedinj, ki sta v zadnji regati zmagali.

Jadranje, 49erFX (Ž)
1Odile Van Aanholt in Annette DuetzNizozemska74
2Vilma Bobeck in Rebecca NetzlerŠvedska76
3Sarah Steyaert in Charline PiconFrancija79

V istem razredu sta med moškimi slavila Diego Botin in Florian Trittel in se tako veselila sploh prve olimpijske medalje. Srebro je odšlo v Novo Zelandijo, bron pa v ZDA.

Jadranje, 49erFX (M)
1Diego Botin in Florian TrittelŠpanija70
2Isaac McHardie in William McKenzieNova Zelandija82
3Ian Barrows in Hans HenkenZdružene države Amerike88
Bryony Page. Foto: Reuters

Trampolin: Zlato v Veliko Britanijo
Telovadci so se za medalje borili na trampolinu. Med ženskami je najtežjo vajo prikazala Britanka Bryony Page. Na oder za zmagovalke sta stopili še Beolorusinja Vijaleta Bardziluska ter Kanadčanka Sophiane Methot. Page je osvojila svojo tretjo olimpijsko medaljo in ima zdaj komplet vseh barv: v Riu je bila srebrna, v Tokiu pa bronasta.

Trampolin (Ž)
1Bryony PageVelika Britanija56,480
2Vijaleta BardziluskaBelorusija56,060
3Sophiane MethotKanada55,650

Korejska lokostrelca Si-hyeon Lim in Woojin Kim sta olimpijska prvaka v mešani ekipni tekmi. V finalu sta lokostrelca iz Južne Koreje gladko s 6:0 premagala nemško zasedbo, bron je pripadel ekipi ZDA.