V živo
Savšek je vselej veslal v olimpijskem finalu, ob zlatu ima še eno šesto in osmo mesto. Foto: Reuters

Gre za enega najizkušenejših športnikov, saj je na velikih tekmovanjih osvojil kar 12 (posamičnih) medalj, vrhunec seveda predstavlja zlata olimpijska v Tokiu.

Sorodna novica Savšek brez presežka v polfinale, čez prvo oviro uspešno tudi Eva Terčelj

V kvalifikacijah je dosegel sicer le 14. izid, a spodbudna je bila predvsem druga vožnja, v kateri je sicer zgrešil dvoje vrat, a ujel pravo hitrost. V Tokiu je prav tako delal napake v kvalifikacijah in polfinalu, v finalu pa sestavil vožnjo življenja. "Zavedam se, da me ne čaka lahka naloga, konkurenca je močna, videli ste, kako je v kvalifikacijah letel domačin Nicolas Gestin. Določene občutke sem si nabral, videl sem, kako reči potekajo. Tudi v Tokiu kvalifikacije niso bile nič posebnega, pa sem nato le stopnjeval, to bom poskušal tudi letos," pravi Savšek. Finale bo na sporedu ob 17.20.

Zahtevna ovira za Kajo Kajzer
Dopoldne bo na tatami stopila judoistka Kaja Kajzer (do 57 kg). V prvem krogu ima zahtevno tekmico, Izraelka Timna Nelson Levy ima namreč tri medalje z evropskih prvenstev, letos je bila v Zagrebu bronasta. Na tem turnirju je bila Kajzer srebrna. Judoistični spored se začne ob 10.00, obračun bo sedmi na tatamiju 1.