Golf - Arhiv

Pia Babnik olimpijski turnir končala zunaj dvajseterice

Golf Pia Babnik olimpijski turnir končala zunaj dvajseterice

10.8.2024

Olimpijska prvakinja v golfu je postala Lydia Ko z Nove Zelandije. Pia Babnik, ki je bila po drugem dnevu celo četrta, je turnir končala na 22. mestu. Druga slovenska predstavnica Ana Belac je zasedla 49. mesto.

Golf Pia Babnik po tretjem dnevu na 13. mestu, na 15. luknji dvakrat poslala žogico v vodo

9.8.2024

Pia Babnik je po tretjem dnevu olimpijskega turnirja v golfu na 13. mestu, za vodilnima tekmovalkama zaostaja sedem udarcev. V vodstvu sta Morgane Metraux in Lydia Ko, ki sta devet udarcev pod parom. Tekmovanje se bo končalo v soboto.

Pia Babnik po odličnem drugem dnevu v boju za medaljo

Golf Pia Babnik po odličnem drugem dnevu v boju za medaljo

8.8.2024

Slovenska golfistka Pia Babnik je odlično opravila drugega od štirih krogov olimpijskega turnirja. 18 lukenj v četrtek je opravila s 66 udarci, torej s šestimi pod parom igrišča, in se prebila s 30. mesta na 4, ki si ga deli. To je bil drugi izid dneva.

Pia Babnik po prvem dnevu 30., Ana Belac pa 46.

Golf Pia Babnik po prvem dnevu 30., Ana Belac pa 46.

7.8.2024

Olimpijski nastop so na igrišču Le Golf National v jugovzhodnem predmestju Pariza začele tudi golfistke. Domače igrišče očitno najbolje pozna Francozinja Celine Boutier, ki je prvi dan končala s 65 udarci.

Scheffler po dveh zmagah na mastersu v Augusti postal še olimpijski prvak

Golf Scheffler po dveh zmagah na mastersu v Augusti postal še olimpijski prvak

4.8.2024

Olimpijski prvak v golfu je postal Scottie Scheffler. Američan je najboljši golfist na svetu tudi na računalniški lestvici. Zadnji dan je z 62 udarci izenačil rekord igrišča National pri Parizu in za en udarec prehitel Angleža Tommyja Fleetwooda.

Pia Babnik v Parizu meri zelo visoko

OI 2024 Pia Babnik v Parizu meri zelo visoko

23.7.2024

"Veliko sem vložila v tehniko udarca, in napredek je opazen. Zadnje partije dokazujejo, da se lahko merim z najboljšimi igralkami na svetu. Moj cilj v Parizu je medalja," je pred olimpijskimi igrami optimistična Pia Babnik.