Džengdong Fan je po srebru pred tremi leti v Tokiu tokrat stopil na najvišjo stopničko. Foto: EPA

Svetovni prvak in drugi na svetovni lestvici je bil od Šveda boljši s 7:11, 11:9, 11:9, 11:8 in 11:8. Möregaardh, ki je pripravil največje presenečenje olimpijskega turnirja, je nudil močen odpor, blestel je v prvem nizu.

Kitajec je nato začel dobivati daljše izmenjave. Posebej dramatičen je bil peti niz, v katerem je Fan že vodil z 10:3, a je nato izkoristil šele šesto zaključno žogo za zmago z 11:8. Möregaardh je v drugem krogu premagal prvega nosilca Čučina Vanga.

Truls Moregardh in Felix Lebrun sta dokazala, da so Evropejci vse bližje Azijcem. Foto: EPA

To je tretje kitajsko namiznoteniško zlato v Parizu, nasmihata pa se še dve zlati kolajni za to namiznoteniško velesilo v moškem in ženskem ekipnem finalu.

Izjemna predstava Felixa Lebruna v boju za bron
V tekmi za bron je 17-letni Francoz Felix Lebrun s 4:0 premagal Brazilca Huga Calderana (11:6, 12:10, 11:7 in 11:6).

Izmed slovenskih predstavnikov je najdlje prišel Darko Jorgić, ki je izpadel v osmini finala, medtem ko je Deni Kožul tekmovanje končal v drugem krogu.

V ponedeljek se bo začelo ekipno tekmovanje. Slovenci bodo imeli zelo težko nalogo, saj jih čaka Francija z bratoma LeBrun.