Sergio Camello je odločil finale z dvema zadetkoma v podaljšku. Foto: Reuters

Junak finala je bil napadalec Raya Vallecana Sergio Camello, ki je v podaljšku dosegel oba zadetka za zmago Špancev. Prvega v 100. minuti po podaji Adriana Bernabeja, drugega v 121., ko ga je lepo zaposlil vratar Arnau Tenas.

Španija je sicer po prvem polčasu vodila s 3:1, potem ko je trikrat zatresla mrežo v obdobju od 18. do 28. minute. Dva gola je prispeval vezist Barcelone Fermin Lopez, tretjega s prostega strela član Villarreala Alex Baena.

Alex Baena in Fermin Lopez sta bila španska strelca v prvem polčasu. Foto: Reuters

Nato pa je Francija selektorja Thierryja Henryja z zadetkoma vezista Monaca Maghnesa Aklioucha v 79. in napadalca Crystal Palacea Jeana Philippa Matete v 93. minuti z 11-metrovke izsilila dodatnih 30 minut igre.

Po naslovu evropskega prvaka prejšnji mesec v Nemčiji je to nov velik uspeh za španski nogomet in drugo nogometno olimpijsko zlato za to državo. Prvič so bili Španci olimpijski prvaki leta 1992 na domačih igrah v Barceloni. Trikrat so v finalu izgubili: leta 1920 v Antwerpnu, 2000 v Sydneyju in pred tremi leti v Tokiu, ko so jih po podaljšku z 2:1 premagali Brazilci.

Španski nogometaši v napetem finalu v podaljšku ugnali Francoze
Francoski selektor Thierry Henry (levo) si je s svojimi varovanci kljub porazu prislužil aplavz gledalcev. Foto: Reuters

Francozi so bili olimpijski zmagovalci leta 1984 v Los Angelesu.

Španci so v ponedeljek v polfinalu v Marseillu po preobratu ugnali Maročane z 2:1, Francozi pa so v Lyonu po podaljšku strli odpor Egipčanov s 3:1.