Tonček Štern je bil neustavljil, v prvih dveh nizih je dosegel kar 20 točk. Foto: Reuters
Kar je uspelo Pajenku sredi drugega niza, je v vrhunski odbojki nekaj res redko videnega: serviral je kar desetkrat zapored! V šali bi lahko rekli, da mu je očitno pomagalo, ker ga je nekaj minut prej v glavo (ob servisu) zadel Tonček Štern. Foto: Reuters

Deset točk Tončka Šterna v prvem nizu
Prvi niz je Slovenija dobila s 25:21, kar deset točk je dosegel Tonček Štern, ki je blestel kljub poškodbi prsta. Večji del niza je bilo izenačeno. Po "pipu" Tineta Urnauta (žoga je letela s hitrostjo kar 110 km/h) je Slovenija povedla z 11:9. Srbija (presenetljivo je bil v prvi postavi sprejemalec Miran Kojundžić) je z delnim izidom 4:1 izenačila na 16, sledile pa so spet slovenske minute, pri čemer je odločilno vlogo odigral Štern. Njegova uspešna akcija v napadu je prinesla prednost 19:17, sledil je njegov as (žoga se je dotaknila mreže), pa srbska napaka in s tem prednost 21:17. Slovenija je unovčila drugo zaključno žogo, odločilno točko je prispeval kapetan Tine Urnaut.

S Pajenkom na servisu do delnega izida 9:0
V drugem nizu je imela Slovenija nekaj kriznih minut (Srbi so ob štirih lastnih napakah Slovencev ušli na 6:10), ki pa jih je hitro preživela in nadaljevala v neverjetnem slogu. Na servis je prišel Alen Pajenk in z delnim izidom 9:0 poskrbel za preobrat in slovensko prednost 21:15. To je bilo res obdobje neverjetne slovenske premoči in privlačnih potez. Niz se je končal z 20. točko izjemnega Tončka Šterna (20 točk v prvih dveh nizih).

Tudi v tretjem nizu odlična slovenska igra
Tretji niz so bolje začeli Srbi (2:5), a so Slovenci kmalu spet našli pravi ritem in po ogledu videoposnetka povedli s 13:11. Po uspešnem bloku in vodstvu z 20:16 je bilo že slutiti, da razigranim Slovencem nič ne more več vzeti zmage. Po uri in 20 minutah je že prišla zaključna žoga, ob servisu Pajenka je odločilno točko zaključil Klemen Čebulj.

Slovenija ima na vrhu skupine A 6 točk.

Prenos je na TV SLO 2, MMC-ju in na Valu 202.

V živo
V živo

Slovenci so za uvod pariških iger premagali Kanado. V prvem nizu je nekaj smole Tonček Štern, ki pa se je z imobiliziranim izpahnjenim kazalcem na levi roki v končnici niza vrnil na igrišče in s soigralci uspešno končal prvo olimpijsko tekmo.