Ekipa ZDA, branilka naslova, ob tem pa ima tri srebrne in dve bronasti kolajni z OI, je polfinale začela odločno, v prvem nizu je povedla s 5:0 in 6:1, a so se Brazilke, olimpijske prvakinje v letih 2008 in 2012, v Tokiu pred tremi leti pa so bile srebrne, hitro vrnile v igro, se približale na točko, izenačile pa so pri 12:12. Nadaljevanje je bilo izenačeno, niz pa so s 25:23 dobile Američanke.

Drugi niz je bil v domeni Brazilk, ki so odločilno razliko naredile sredi niza, ko so pobegnile za šest točk in slavile s 25:18. V tretjem so Američanke bile tiste, ki so hitro ušle, povedle z 10:4, pozneje še povečale prednost in zmagale s 25:15.

V četrtem nizu sta bili ekipi izenačeni do 10:10, potem pa so Brazilke, ki so kot edina ekipa v predtekmovanju dobile vse točke in do danes niso oddale niti niza, naredile serijo treh točk, pozneje ušle na 22:18, niz pa dobile s 25:23.

Odločilni niz je bil izenačen do 8:8, potem pa so Američanke dosegle štiri točke zapored, imele pri 14:10 prvo zaključno žogo, to so sicer zapravile, drugo pa so z napadom Kathryn Plummer unovčile.

Ta je bila s 26 točkami najboljša v svoji ekipi, 19 jih je dodala Avery Skinner, 18 pa Andrea Drews. Ana Cristina Menezes Oliveira de Souza je pri Brazilkah dosegla 24 točk, Gabriela Braga Guimaraes pa 16.

Italijanke ugnale Turkinje

Drugi polfinale med Turčijo in Italijo je dobila zadnja in si tako zagotovila svoje sploh prvo olimpijsko odličje.

Italijanke so v prvem nizu za Turkinjami, ki bodo skušale proti Brazilkam osvojiti svojo prvo olimpijsko kolajno, zaostajale tudi že za štiri točke, a bolje odigrale drugo polovico niza in samo končnico, niz so dobile s 25:23.

V drugem nizu sta bili ekipi bolj ali manj ves čas poravnani, a končnica je spet pripadla Italijankam, ki so z dvema serijama po tri točke povedle z 21:19 in nato s 25:20. V tretjem nizu sta bili ekipi spet dolgo druga ob drugi, nato pa so Turkinje nekajkrat pobegnile za tri točke, nato tudi za štiri, vendar je znova sledila boljša končnica Italijank, ki so znova uprizorile dve seriji po tri točke.

Paola Ogechi Egonu je bila s 24 točkami najboljša pri Italijankah, Teresa Melissa Vargas pa s 17 pri Turkinjah.