Melissa Teresa Vargas je dosegla skoraj polovico točk za Turčijo. Foto: EPA

Najbolj napeto je bilo na jutranji tekmi med Kitajsko in Turčijo, na kateri so slavile Turkinje s 3:2. Po štirih nizih je bilo izjemno izenačeno, vsaka reprezentanca je dobila po dva niza, razmerje v točkah pa je bilo 95:95.

V zadnjem nizu je bilo izenačeno do 11:11, nato so Turkinje izgubile le še eno točko. Pri zmagovalkah je blestela Melissa Teresa Vargas, ki je dosegla kar 42 točk.

Brazilke so si po zmagi vzele čas za navijače. Foto: EPA

ZDA in Brazilija slavile s 3:0
V polfinalu se bodo pomerile z ZDA, ki so po uri in 13 minutah ugnale Poljsko s 3:0. Američanke so blestele v napadu, kjer so dosegle 44 točk, tekmice le 30. Andre Drews je dosegla 13 točk.

Še manj dela so imele Brazilke, ki so Dominikansko republiko prav tako ugnale brez izgubljenega niza, dvoboja je bilo konec po dobri uri. Zmagovalke so bile uspešnejše v bloku (10:4), dobro je deloval tudi napad (43:30).