19-letni Toby Roberts po osvojitvi zlata ni mogel zadržati solz. Foto: Reuters

Roberts se je do zlata prebil v težavnosti, potem ko je bil po balvanih na drugem mestu. V težavnosti je bil tretji.

Anraku, vodilni po balvanih, se je moral zadovoljiti s srebrno medaljo. Če bi prišel do oprimka višje, bi bil zlat. V težavnosti je zasedel peto mesto in za britanskim najstnikom zaostal za 9,8 točke.

Schubert je bil po balvanih šele na petem mestu, a si je medaljo zagotovil z najboljšim točkovnim izkupičkom v težavnosti (96 točk). Schubert je bronu iz Tokia 2021 tako dodal še pariški bron. Lanski svetovni prvak v kombinaciji je Avstriji priplezal 100. kolajno na poletnih izvedbah iger.

Brez medalje je ostal drugi po balvanih, Američan Colin Duffy, ki je za Avstrijcem na koncu zaostal za 3,2 točke.

Roberts v svetovnem pokalu zmagal le dvakrat

Roberts si je kvoto za Pariz prislužil z zmago v lanskih dodatnih evropskih olimpijskih kvalifikacijah v Lavalu v Franciji. Postal je prvi britanski plezalec, ki se je uvrstil na olimpijske igre.

S tekem svetovnih pokalov ima dve zmagi, prvič je slavil lani junija na balvanih v Brixenu. Mesec pozneje je zmagal v težavnosti v Chamonixu.

Janja Garnbret bo v finalu nastopila v soboto.