Na košarkarskem turnirju so se v finalu pomerile igralke ZDA in Nemčije. Zmagale so Američanke. Foto: Reuters

Čeprav je v Pekingu ostal še en tekmovalni dan, sreda pa bo poleg slovesnosti ob koncu 13. paraolimpijskih iger ponudila še nekaj finalnih tekem in maratonske atletske preizkušnje po središču mesta, je zastor nad nastopi slovenskih športnikov že padel. Na stadionu Ptičje gnezdo sta tekmovala atleta Jože Flere in Henrik Plank, a sta ostala brez finalnih uvrstitev.

Flere, dobitnik srebrne medalje v metu diska, je v svoji zadnji disciplini, metu kija v združeni kategoriji F32/51, ostal brez finala najboljše osmerice. Izvedel je le en uspešen met in z 21,37 metra osvojil deveto mesto. Henrik Plank je v metu kopja združenih kategorij F33/34/51 najdlje vrgel 14,49 metra, kar je pomenilo zadnje, deseto mesto.