Oscarju Pistoriusu je na letošnjih olimpijski igrah uspel neverjeten dosežek, potem ko se je na 400 metrov prebil vse do polfinala. Govorimu o športniku, ki se je rodil brez mečnic v obeh nogah. Foto: Reuters

Zadnji dan iger je na sporedu le nekaj končnih odločitev, maratonske preizkušnje v vseh kategorijah za atlete, finale nogometnega turnirja in finale ragbija na vozičkih.

Đurić je v soboto v svoji paradni disciplini 200 metrov prosto osvojil četrto mesto, nase pa opozoril že v petek, ko je kar dvakrat popravil svetovni rekord na 50 m delfin v kategoriji 4 (40,48). Njegov izkupiček na prvih paraolimpijskih igrah sta še dve peti mesti in eno šesto.

Na londonskih igrah so imeli Slovenci 22 predstavnikov v šestih športih. Največji uspeh je dosegel strelec Franček Gorazd Tiršek s srebrno medaljo, dosegli pa so še precej uvrstitev tik pod zmagovalni oder in v deseterico.

Južnoafriški zvezdnik Oscar Pistorius je olimpijske in paraolimpijske nastope vendarle končal z zlatom, potem ko je osvojil naslov v teku na 400 metrov, pred tem je neuspešno branil pekinška naslova na 100 in 200 metrov. Pistorius je bil zlat tudi v štafeti 4x100 metrov. "Zelo sem ponosen, to poletje sem uresničil svoje sanje, ne bi si mogel želeti česa lepšega. Tokrat sem bil že enajstič na tej stezi, gledalcem sem želel za slovo dati nekaj posebnega," je po tem dejal Pistorius, ki je tokrat z lahkoto opravil s konkurenco. Na 100 metrov je izgubil proti domačinu Jonnieju Peacocku in ostal celo brez medalje, na 200 pa ob mnogih spornih izjavah takoj po koncu proti Brazilcu Oliveiri.

Prireditev ob koncu iger se bo na olimpijskem stadionu v britanski prestolnici začela ob 21.30 po slovenskem času.