Breganski tekmuje na mednarodni ravni od leta 2018, ko je na mladinskem svetovnem prvenstvu v Bolgariji osvojila tri kolajne (dve zlati in srebro). Lani je bila na članskem evropskem prvenstvu bronasta tako v skoku v višino kot mnogoboju.

Slovenijo zastopa tudi Tadej Enci, ki je prišel v sobotni finale v teku na 400 metrov. Enci se je mednarodni javnosti prvič predstavil leta 2015 na EP-ju na Poljskem, ko je osvojil bronasto medaljo v teku na 400 metrov. Na lanskoletnem evropskem prvenstvu se je spet izkazal: tretje mesto je pritekel tako na 400 metrov kot na 400 metrov z ovirami.

Uvod v prvenstvo v Aziji je dobro opravila tudi mlada 15-letna atletinja Isabela Mord. V mladinski konkurenci je v teku na 100 metrov s časom 13,62 zasedla peto mesto in potrdila normo za nastop na olimpijadi gluhih na Japonskem prihodnje leto. Mord je v Tajvanu tekla tudi na 200 metrov in končala na 10. mestu.

SP v Tajvanu poteka od 18. do 23. julija.