Slovenska reprezentanca je po prvem polčasu vodila s tremi zadetki prednosti (14:11), a so nato Hrvati v uvodnih 10 minutah drugega polčasa naredili delni izid 10:3 in prišli v vodstvo z 21:17, ki ga do konca tekme niso več izpustili iz rok. Pri Slovencih je bil s sedmimi zadetki najučinkovitejši Nace Zajc, pet jih je dodal Mai Marguč.

Slovenija ima kljub porazu proti Hrvatom še vedno možnosti za osvojitev enega od prvih dveh mest v skupini J, ki v zadnjem delu prvenstva prinaša boj za uvrstitev od 9. do 12. mesta.

Zadnja tekma v tem delu tekmovanja jo čaka v četrtek, ko se bo v Celju ob 19. uri pomerila z Madžarsko.

Ne glede na končno uvrstitev Slovenije na tem prvenstvu je že jasno, da bo Slovenija prihodnje leto s to generacijo nastopila na svetovnem prvenstvu do 21 let, ki bo na Poljskem.