Žakelj je na četrti tekmi svetovnega pokala, na prvih dveh ni dirkala, zabeležila najboljši izid do tega trenutka. Pred tem je bila v Leogangu v Avstriji 19., v češkem Novem Mestu je zasedla 38. mesto, v švicarskem Lenzerheideju pa je bila pretekli konec tedna 26.

Danes je slavila Nizozemka Terpstra, ki je imela v cilju 57 sekund prednosti pred Avstrijko Mono Mitterwallner. Tretja je bila Švicarka Ramona Forchini, ki je zaostala 1:34 minute. Triintridesetletna Idrijčanka je v cilj prišla 4:31 minute za zmagovalko.

V moški konkurenci je zmago v Andori slavil Italijan Luca Braidot. Po šestih krogih je za deset sekund ugnal Španca Davida Valera Serrana. Tretji je bil s 27 sekundami zaostanka Švicar Nino Schurter. Med nastopajočimi slovenskih predstavnikov ni bilo.

Naslednja postaja svetovnega pokala v gorskem kolesarstvu bo ameriški Snowshoe. Tam se bodo tako v spustu kot v krosu najboljši merili med 29. in 31. julijem.