Tudi v Tokiu se borijo s povečanim številom bolnikov s covidom-19. Foto: EPA
Tudi v Tokiu se borijo s povečanim številom bolnikov s covidom-19. Foto: EPA

To je prvi primer hospitalizacije na tekmovanju, ki se je začelo v torek. Podrobnosti pa japonski prireditelji niso razkrili.

Med samimi paraolimpijskimi igrami so doslej potrdili 16 okužb z novim koronavirusom, od 12. avgusta pa v sklopu paraolimpijskih iger kar 169, med njimi je bilo devet športnikov. Vzorca okužb ni, gre za posameznike iz različnih športov in držav, so še potrdili organizatorji, ki budno spremljajo bolezen.

Ti so se na začetku tedna odločili za še strožje ukrepe za preprečevanje širjenja okužb, saj javnost izvedbi tekmovanj v času pandemije v večji meri nasprotuje. Kritike pa letijo tudi na Mednarodni olimpijski komite. V Tokiu še vedno veljajo izredne razmere, ljudje pa za porast okužb krivijo tudi izvedbo olimpijskih in paraolimpijskih iger.

Visoki predstavniki države pa kritizirajo tudi predsednika MOK-a Thomasa Bacha, ki se je še drugič vrnil na Japonsko, da obišče tudi paraolimpijske igre, a mu nekateri očitajo, da je to v trenutnih zdravstvenih razmerah povsem nepotrebno, pa tudi slab zgled drugim. "Sprašujem se, zakaj se je vrnil. Moral bi uporabiti zdrav razum," je povedal predstavnik vladnega pododbora za koronavirus Šigeru Omi.