Brody Malone. Foto: Reuters

V prvi ženski odločitvi dneva na gredi je zmagala Japonka Hazuki Vatanabe. Britanka Jessica Gadirova, dvakratna evropska prvakinja, pa je na veselje razprodane dvorane M&S Bank Arena prvič v karieri osvojila svetovni naslov na parterju. Srebrna je bila Američanka Jordan Chiles, za katero je bila to še tretja kolajna na tem prvenstvu.

Med telovadci je v prvi odločitvi dneva na preskoku slavil zmago Armenec Artur Davtjan, ki je s svojo predstavo s svetovnega trona izrinil Filipinca Carlosa Yula.

Športna gimnastika - svetovno prvenstvo: finali na posameznih orodjih, posnetek iz Liverpoola

Naslov svetovnega prvaka na bradlji je ubranil Kitajec Zou Džingjuan, tudi olimpijski prvak na tem orodju, ki je bil še tretjič najboljši na svetu na nekdaj paradnem orodju Mitje Petkovška. Na drogu, na katerem je pred 15 leti blestel Aljaž Pegan, je zmagal Američan Brody Malone, ki je bil na SP-ju 2021 na tem orodju bronast, in ugnal tudi olimpijskega prvaka iz Tokia 2020, Japonca Daikija Hašimota.

Ekipa ZDA je končala na vrhu razpredelnice. Na drugem mestu je pristala Kitajska (5 kolajn, od tega 3 zlate), tretja pa je bila Japonska (8 kolajn, od tega 2 zlati). Na lestvici držav, dobitnic kolajn, je končalo 15 držav, med njimi tudi letos ni bilo Slovenije. Zadnja slovenska kolajna je "padla" pred natanko 15 leti, ko sta na zmagovalnem odru stala tako Mitja Petkovšek na bradlji kot Aljaž Pegan na drogu.

Naslednji SP v športni gimnastiki bo leto dni pred olimpijskimi igrami v Parizu gostil belgijski Antwerpen. Že na prvenstvu v Liverpoolu pa so podelili prvih šest vozovnic za OI.

Pravico do nastopa na olimpijskem turnirju so si priborile po tri najboljše ekipe iz finala tako v moški (Kitajska, Japonska, Velika Britanija) kot ženski konkurenci (ZDA, Velika Britanija, Kanada).

Jessica Gadirova navdušila navijače z zmago na parterju

Vsi izidi 51. gimnastičnega svetovnega prvenstva v Liverpoolu in najboljši slovenski dosežki.