Mitja Gasparini je prispeval levji delež k uspehu Blejcev. Foto: Foto Bobo
Izjava Mitje Gasparinija

Blejci so tako ubranili naslov in postali prvo moštvo, ki je do trofeje prišlo na tujem igrišču. Začetek ni bil spodbuden, saj so domači dobili prvi niz s 25:22.

Izgubljen niz predramil Blejce
V nadaljevanju so varovanci Radovana Gačića le postavili stvari na svoje mesto. Drugi niz je bil izenačen do 18, nato pa je Mitja Gasparini dotolkel nasprotnike z blokom in odličnim servisom. V tretjem so Slovenci že vodili z 8:14, domači so se jim popolnoma približali (14:15), tesna končnica pa je vendarle pripadla gostom (23:25).

Zadnji niz so Blejci začeli z vodstvom 6:3 in prednost obdržali do konca. Po uri in 46 minut igre so izkoristili 3. zaključno žogo. Pri ACH Volleyju sta bila najučinkoviteja Mitja Gasparini in Jasmin Čuturič (14), medtem ko se je pri domačih izkazal Matthias Mellitzer (23).