To so potrdili udeleženci okrogle mize, ki jo je organiziral Veslaški klub Ljubljanica. Tudi ta klub se v mladinskih vrstah lahko pohvali s kar nekaj naslovi mladinskih svetovnih prvakov, vendar je Ljubljanica že zdavnaj postala premajhna za resno ukvarjanje s tem športom.
Posnemali bi zagrebški JarunKot pravi idejni oče projekta Anton Gunde, je center mogoče zgraditi že v nekaj več kot petih letih. "Po natančni preučitvi načrtov smo videli, da jezera v Gameljnah, Zalogu in Tacnu ne bi bila primerna za veslaško progo, ki mora biti dolga najmanj 2.300 metrov, bi pa kaj takega lahko z le manjšimi posegi naredili v bližini Šentjakoba. To območje bi s svojo umestitvijo v infrastrukturno sliko kaj lahko postalo nova rekreacijska točka Ljubljančanov. Če vemo, da bodo v bližini tudi kapacitete za študente, bi Ljubljana v tem precej posnemala zagrebški Jarun, za katerega vemo, da je poleg centra pravzaprav drugo središče mesta," je povedal Gunde.
Projekt podpira tudi Čop
Zdaj so na potezi vlagatelji in mestne oblasti ter drugi navdušenci, ki si nekaj podobnega želijo videti tudi v bližini Ljubljane. "Kljub temu da prihajam z Bleda, takšno idejo vsekakor podpiram. Mislim, da lahko veslaška proga, ki ustreza pravilom Mednarodne veslaške zveze (FISA), našemu športu samo koristi," je predlog podprl tudi najuspešnejši slovenski veslač Iztok Čop.
Center za vse športe na vodi
Vodno rekreacijsko območje pa ne bo namenjeno zgolj veslačem, temveč tudi kajakašem in kanuistom na mirnih vodah, jadralcem, deskarjem in drugim športnikom.
M. R.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje