Timo Boll je v Ostravi osvojil vse tri lovorike. Foto: EPA

Za 29-letnega Bolla je to že 13. zmagoslavje na zaključnih turnirjih stare celine. Četrtič je slavil v posamični konkurenci (Zagreb, Beograd, St. Peterburg in Ostrava), štirikrat je bil najboljši tudi v ekipni konkurenci in petkrat v dvojicah. V polfinalu je Boll premagal svojega partnerja v dvojicah Christiana Süssa s 4:1 (11, 5, -2, 5, 9). Nemca sta v soboto prepričljivo osvojila naslov evropskih prvakov v dvojicah. V drugem polfinalu je Baum s 4:3 ugnal Avstrijca Wernerja Schlagerja.

V ženskem posamičnem finalu je Belorusinja Viktorija Pavlovič ugnala Avstrijko Liu Jia s 4:3 (12, 4, -7, 11, -3, -9, 7), v ženskih dvojicah pa je zlato kolajno osvojila litovsko-ruska kombinacija Ruta Paskauskiene/Oksana Fadejeva, ki je premagala nizozemsko navezo Li Jie/Elena Timina s 4:0 (7, 9, 4, 9).