Sergio Lozano, Pito, Ferrao in vratar Didac Plana so bili strelci za Katalonce, ki so v polfinalu premagali Benfico s 5:4 po podaljšku. Sporting pa se je v finale uvrstil po polfinalnem slavju nad francosko ekipo ACCS s 6:2.

Na turnirju, kjer je Silvo Borošak opravljal vlogo nadzornika sojenja, so Francozi izgubili tudi tekmo za tretje mesto, Benfica jih je premagala s 5:2.

Svoj prvi evropski naslov so Katalonci osvojili leta 2012 s finalno zmago nad Dinamom iz Moskve (1:3). Uspeh so ponovili dve leti pozneje, ko so bili od iste ekipe znova boljši, tokrat po podaljšku (2:5), tretjič so na evropski prestol stopili v sezoni 2019/20, ko so z 2:1 v finalu ugnali španski ElPozo.

V letošnjem tekmovanju je slovenske barve zastopal Dobovec, ki se je tudi v svojem petem nastopu v Ligi prvakov prebil med 16 najboljših.