Za Cristianom Ronaldom je zelo uspešno leto. Foto: Reuters
Peter Prevc
Peter Prevc je v prejšnji sezoni podiral rekorde. Foto: EPA

Cristiano Ronaldo je letos blestel. Postal je evropski klubski prvak, za nameček je s portugalsko izbrano vrsto slavil še na evropskem prvenstvu v Franciji, posledično je dobil tudi zlato žogo.

Na glasovanju, v katerem je ob 26 evropskih novinarskih agencijah sodelovala tudi Slovenska tiskovna agencija in ga tradicionalno prireja poljska novinarska agencija Pap, je prejel 204 točke.

P. Prevc na 16. mestu zbral 17 točk
CR7 je na prestolu nasledil srbskega tenisača Novaka Đokovića, postal je tudi prvi Portugalec s tovrstnim priznanjem. Drugo mesto je osvojil Škot Andy Murray (180 točk), tretja pa je bila madžarska plavalka, trikratna olimpijska zmagovalka iz Ria, Katinka Hosszu (136) točk. Sledili so Nico Rosberg (115 točk), Mo Farah (93), Angelique Kerber (77), Martin Fourcade (74), Marcel Hirscher (54), Anita Wlodarczyk (42) in Chris Froome (38). Peter Prevc je na 16. mestu zbral 17 točk.