Katja Fain je bila 18. na 400 m mešano, Sašo Boškan pa se je z 7:45,58 slovenskemu rekordu na 800 m prosto približal na manj kot sekundo in je po jutranjem delu 14.
Prva je v vodo skočila Katja Fain in dosegla enako uvrstitev kot na 200 m delfin. Na 400 m mešano je s 4:39,26 za osebnim rekordom zaostala za skoraj natančno štiri sekunde, vseeno pa dosegla izid sezone in bila tudi sama delno bolj zadovoljna kot s tekmo na 200 m delfin. "Boljše je kot v delfinu, želela pa sem si še malo boljši izid, a je tudi ta kar dober. Kot sem že povedala, sem drugače začela s treningi in potreben bo čas," je po tekmi povedala mariborska olimpijka.
Ne ve, kaj ga čaka jutri
Ker je ostal brez prave podpore zveze, tako ocenjuje plavalec, se je od aktivne kariere poslovil Peter John Stevens: "Veliko je čustev. Pred startom, po startu, zdaj ... Zaključujem nekaj, v čemer sem bil veliko let zelo uspešen. Ne vem še, kaj me čaka jutri, ne poslavljam se od vode, zase bom še plaval, a ne več za reprezentanco. Za Slovenijo sem dal vse od sebe in kdaj tudi kaj dosegel. Vesel sem, da končujem na taki tekmi, boljšega bazena kot je Duna Arena si ne bi mogel izbrati."
Z dosežkom 26,91 ni bil posebej zadovoljen: "Cilj je bil boljši dosežek kot v 50-metrskem bazenu, stopnjevanje izida. A štiri mesece sem imel nor urnik, delal sem, treniral, ni me bilo doma, ni bilo regeneracije in to je težko. Za nameček sem imel ta teden tri dni prebavne motnje, izgubil sem moč, kar se pozna. Seveda sem kot vedno dal vse od sebe, tiha želja pa je bil polfinale."
Boškan je tudi v drugem nastopu prepričljivo osvojil prvo mesto v svoji skupini, še drugič pa je brez rekorda bržkone ostal zato, ker se po prehodu iz 200 m prosto na daljše disciplini še navaja, ob sebi pa ni imel konkurence: "Mislim, da je rezultat zelo lep. Škoda, da ni državnega rekorda, a moral sem plavati sam, si sestaviti ritem. Zmanjkala mi je sekunda. Vem, da sem po 500 metrih malo padel, skušal sem dvigniti ritem in tam bi potreboval tekmeca, tako pa bo rekord izziv za drugič. Morda bi bilo danes bolje, če bi plaval v naslednji skupin."
Svetovni rekordi kar padajo
Jordan Crooks s Kajmanskih otokov je novi svetovni rekorder v plavanju na 50 m prosto. Plaval je 20,08, s tem je za osem stotink sekunde izboljšal rekord Američana Caeleba Dressla, ki ga je ta prav tako dosegel v istem bazenu v Duna Areni leta 2020.
22-letni študent univerze Tennessee, kjer je do nedavnega trenirala tudi slovenska olimpijka Tjaša Pintar, je bil poleti tudi finalist olimpijskih iger na 50 m prosto, v Budimpešti pa je že osvojil bron na 100 m prosto z novim rekordom Amerike 44,95.
Vnovič je izstopala tudi Američanka Gretchen Walsh, ki je že v kvalifikacijah na 50 m prosto dosegla nov rekord prvenstev in ZDA 23,02. Število svetovnih rekordov se je v Budimpešti že povzpelo na 19.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje