James Jones je sredi tretje četrtine dosegel še peti zadetek za Green Bay. Packersi imajo letos ogromno težav s poškodbami, tako ni presenetljivo, da so sezono začeli 'le' s 3-3. Od takrat so dobili vse tri tekme (večni derbi z Minnesoto, na gostovanju pa so na ničli pustili favorizirane Jetse). Na drugi strani je Dallas na zadnjih treh tekmah prejel skupaj kar 121 točk. Foto: Reuters
Nezadovoljni gledalci
Jezni gledalci v Metrodomu so zahtevali, da nepriljubljeni trener Brad Childress zapusti klub. Na koncu ga je (vsaj za zdaj) rešil Brett Favre. Foto: Reuters
Matt Schaub, Houston
Houston (4-4) je na zadnjih štirih domačih tekmah zmagal le enkrat. Foto: EPA
Austin Collie
Tekmo med Philadelphio in Indianapolisem je zaznamovala poškodba Austina Collia. Igralec Coltsov je po naletu dveh domačih igralcev kar nekaj minut obležal na Lincoln Financial Fieldu, nato so ga negibnega odpeljali s stadiona. Poznejša poročila nakazujejo, da Collie ni dobil resnejše poškodbe in naj bi se kmalu vrnil na igrišča. Foto: EPA
Wes Welker
Pri New Englandu se je poškodoval strelec Stephen Gostkowski, tako je v zadnji četrtini po zadetku za dodatno točko Patsov streljal kar Wes Welker. Slednji je nekaj podobnega naredil že leta 2004. Foto: EPA
Mike Williams, Tampa Bay
V derbiju divizije NFC jug je Atlanta premagala Tampo Bay s 27:21. Domači tekač Michael Turner je dosegel dva zadetka. Podajalec Matt Ryan je dosegel še 13. zaporedno zmago na svojem terenu. Tampa Bay se je letos že nekajkrat vrnila v zadnji četrtini. To možnost je imela tudi tokrat, saj je slabe tri minute pred koncem prišla le dva jarda do končne cone, a ji v četrtem poskusu ni uspelo dokončati preobrata. Gostukoči podajalec Josh Freeman se lahko potolaži vsaj z enim osebnim rekordom - ob koncu prvega polčasa je podal 58 jardov dolgo podajo za zadetek (najdaljša v karieri). Foto: Reuters
Ray Rice
Baltimore je doma ugnal Miami s 26:10. Zelo opazen je bil Ray Rice, ki je po tleh zbral 83, po zraku pa 97 jardov. V drugem polčasu je blestela obramba Ravensom, ki je gostom po tleh dovolila vsega 24 jardov. Baltimore je po letu 2001 dobil še šesto zaporedno domačo tekmo po prostem tednu. Foto: EPA
Buffalo Bills
Buffalo Billsi nadaljujejo slabo sezono, saj so še vedno edina ekipa brez zmage. Osem zaporednih porazov pomeni najslabši začetek sezone po 26 letih. Tokrat so Chicago gostili v Torontu in še sredi zadnje četrtine vodili z 19:14 in imeli napad. Končalo se je z zmago Bearsov z 22:19. Billsi so še tretjič zapored izgubili s tremi točkami razlike ali manj. Foto: Reuters
Sean Payton, trener New Orleansa
Prvak New Orleans se počasi dviga v formi. Tokrat je v gosteh premagal Carolino s 34:3, kar pomeni, da je na zadnjih dveh gostujočih tekmah skupaj dosegel 65 točk, dobil pa le 9. Carolina ima po osemih tekmah le eno zmago, kar je izenačitev najslabšega začetka sezone v zgodovini kluba. Foto: EPA
Mark Sanchez
NY Jetsi prejšnji teden proti Green Bayu niso dosegli niti točke (0:9), tudi tokrat so bili na gostovanju pri Detroitu blizu poraza, saj so Levi ob koncu tekme vodili z 20:10. Marku Sanchezu je nato uspelo izsiliti podaljšek, v katerem je Nick Folk dosegel prosti strel s 30 jardov. Foto: EPA
Eli Manning, NY Giants
Veliko bolj suvereni so bili mestni tekmeci Giantsi, ki so v gosteh povozili Seattle z 41:7. Že v prvem polčasu so dosegli 35 točk (največ po letu 1985), sploh prvič po letu 1966 pa so na dveh zaporednih tekmah v gosteh dosegli več kot 40 točk. Foto: EPA

Kavbojem v letošnji sezoni ni šlo tako rekoč nič od rok, saj so imeli pred 9. tednom tekmovanja porazno statistiko zmag (1-6), izjemno nedisciplinirano moštvo, ki si (nepotrebne) kazni nabira kot po tekočem traku, in poškodovanega podajalca Tonyja Roma. Če so navijači Dallasa upali, da slabše več ne more iti, so doživeli gostovanje v Wisconsinu.

Kavboji v hipu prejeli 28 točk
Prva četrtina je bila še neboleča (0:0), nato so Packersi v drugi četrtini dosegli štiri zaporedne zadetke in povedli z 28:0 (izenačitev Dallasovega rekorda po točkah, ki jim jih je nasprotnik dal v eni četrtini). Podajalec Aaron Rodgers je trikrat podal za zadetek, Brandon Jackson je prvi touchdown dosegel po zraku, drugega pa po tleh. Dallas je le enkrat v svoji zgodovini v gosteh doživel hujši poraz - leta 1970 ga je Minnesota ponižala s 54:13.

Brett Favre zavrtel kolo časa
Le malce v boljšem položaju pred tekmo je bila ravno Minnesota (2-5), ki je za ohranitev upanja po končnici nujno potrebovala zmago proti Arizoni. Sredi zadnje četrtine je kazalo, da je sezone konec, saj so Cardinalsi vodili s 24:10, besni navijači v Metrodomu pa so žolčno zahtevali odstop trenerja Brada Childressa. Na sceno je nato stopil Brett Favre, ki je po zelo medli sezoni zavrtel kolo časa in pri 41 letih pokazal eno najboljših tekem v karieri. V zadnjih petih minutah je dosegel dva zadetka in izsilil podaljšek (24:24), v katerem je Ryan Longwell zadel prosti strel s 35 jardov. Favre je zbral kar 446 jardov - rekord kariere, sploh drugič na 286 tekmah je premagal mejo 400 jardov na eni tekmi.

Rivers podal za štiri zadetke
Prebudil se je tudi San Diego, ki je na gostovanju premagal Houston z 29:23 in se tako veselil prve gostujoče zmage v sezoni. Philip Rivers je imel izjemno tekmo, saj je s podajami zbral 295 jardov in kar štiri za zadetek - po dve sta ujela Seyi Ajirotutu in Randy McMichael. Za Texanse je oba zadetka dosegel tekač Arian Foster. 24-letnik je na polovici sezone pri devetih zadetkih, več jih je v klubski zgodovini dosegel le Domanick Williams (13 - v sezoni 2004). Houston ima po osmih tekmah polovičen izkupiček (4-4) in ga v lovu na prvo uvrstitev v končnico čaka težko delo, saj igra v kvalitetni in izenačeni diviziji AFC jug.

Zmagovita vrnitev Michaela Vicka
Tam je vsa četverica v razliki ene same zmage (Tennessee in Indianapolis po 5-3, Jacksonville in Houston po 4-4). Ta teden so igrali le Texansi in Coltsi - izgubili pa so tudi zadnji, saj so klonili na gostovanju pri Philadelphii s 26:24. V vrste Eaglesov se je po poškodbi vrnil podajalec Michael Vick, ki je odigral zelo zrelo, zbrano in raznovrstno. S podajami je zbral 218 jardov (en zadetek), ko pa ni šlo po zraku, se je zanašal na svoje hitre noge. Na začetku zadnje četrtine je s tekom, dolgim za jard, svojo ekipo povedel v vodstvo 26:17. Ko so bili njegovi lovilci dobro pokriti, je s svojo eksplozivnostjo paral luknje v gostujoči obrambi - z desetimi teki je nabral kar 74 jardov. Gostujoči podajalec Peyton Manning je imel slab večer, saj je vrgel dve prestreženi podaji. Uspešno je vrgel 31 podaj, od tega kar 22 le na Jacoba Tammeja in Reggieja Wayna (oba po 11). Philadelphia je še 12. leto zapored dobila tekmo po prostem tednu.

Cleveland ugnal prvake, nato še Patse
Za presenečenje kroga je poskrbel Cleveland, ki je gladko odpravil New England (34:14). Patsi so izgubili še drugič v sezoni, a Brownsi so razkrinkali dejstvo, da so Patsi vendarle nimajo tako dobrega moštva, kot kaže njihov izkupiček. Domači trener Eric Mangini se je veselil dragocene zmage nad svojim učiteljem Billom Belichickom. Ključ do tretje zmage sezone je bil v izjemnem tekaču Peytonu Hillisu, ki je s 184 jardi postavil rekord kariere. Cleveland se počasi vzpenja, saj je pred prostim tednom premagal prvaka New Orleans.

Liga NFL, 9. teden, izidi:
ATLANTA - TAMPA BAY 27:21
Podaje: Ryan 235 (TD); Freeman 189 (2 TD, 2 INT).
Tek: Turner 107 (2 TD); Blount 46.
Ujete podaje: Gonzalez 72; Williams 89 (TD).

BALTIMORE - MIAMI 26:10
Podaje: Flacco 266 (2 TD); Henne 231 (3 INT).
Tek: Rice 83; Brown 59 (TD).
Ujete podaje: Rice 97; Hartline 85.

BUFFALO - CHICAGO 19:22
Podaje: Fitzpatrick 299 (TD, 2 INT); Cutler 180 (2 TD).
Tek: Spiller 20; Forte 49.
Ujete podaje: Johnson 145; Bennett 52 (TD).

CAROLINA - NEW ORLEANS 3:34
Podaje: Clausen 47 (INT); Brees 253 (2 TD, INT).
Tek: Sutton 41; Jones 68.
Ujete podaje: Gettis 22; Moore 77.

CLEVELAND - NEW ENGLAND 34:14
Podaje: McCoy 174; Brady 224 (2 TD).
Tek: Hillis 184 (2 TD); Woodhead 54.
Ujete podaje: Massaquoi 58; Hernandez 48 (2 TD).

DETROIT - NY JETS 20:23 (v podaljšku)
Podaje: Stafford 240 (2 TD); Sanchez 336 (TD, INT).
Tek: Best 48; Tomlinson 55.
Ujete podaje: Burleson 113 (TD); Holmes 114.

HOUSTON - SAN DIEGO 23:29
Podaje: Schaub 267 (INT); Rivers 295 (4 TD, INT).
Tek: Foster 127 (2 TD); Mathews 42.
Ujete podaje: Foster 70; Ajirotutu 111 (2 TD).

MINNESOTA - ARIZONA 27:24 (v podaljšku)
Podaje: Favre 446 (2 TD, 2 INT); Anderson 179 (TD).
Tek: Peterson 81 (TD); Hightower 39.
Ujete podaje: Harvin 126; Fitzgerald 107.

SEATTLE - NY GIANTS 7:41
Podaje: Whitehurst 113 (TD, 2 INT); Manning 290 (3 TD).
Tek: Lynch 48; Jacobs 78.
Ujete podaje: Obomanu 36 (TD); Nicks 128 (TD).

OAKLAND - KANSAS CITY 23:20 (v podaljšku)
Podaje: Campbell 229 (TD, INT); Cassel 216 (2 TD, INT).
Tek: McFadden 89; Charles 53.
Ujete podaje: Ford 148; Bowe 63 (TD).

PHILADELPHIA - INDIANAPOLIS 26:24
Podaje: Vick 218 (TD); Manning 294 (TD, 2 INT).
Tek: McCoy 95; Brown 50.
Ujete podaje: Jackson 109 (TD); Tamme 108 (TD).

GREEN BAY - DALLAS 45:7
Podaje: Rodgers 289 (3 TD); Kitna 183 (TD, 2 INT).
Tek: Kuhn 50; Jones 16.
Ujete podaje: Jones 123 (TD); Bryant 86 (TD).

CINCINNATI - PITTSBURGH 21:27
Podaje: Palmer 248 (2 TD); Roethlisberger 163 (TD).
Tek: Benson 54 (TD); Mendenhall 99 (TD).
Ujete podaje: Owens 141 (2 TD); Wallace 110 (TD).