Tony Romo se je poškodoval pri tem naletu v 3. četrtini. Foto: Reuters
Aaron Rodgers
Green Bay je z zdravim Aaronom Rodgersom vedno v igri za zmago. Foto: Reuters
Jameis Winston
Številni navijači Tampe (precej jih je tudi v Sloveniji) so dočakali prvo zmago v sezoni. Bucsi so v gosteh ugnali divizijskega tekmeca New Orleans s 26:19. Novinec Jameis Winston je poskrbel za dva zadetka (enega po zraku in enega po tleh). Foto: Reuters

Kavboji so v prvem tednu premagali New York Giantse in in ostali brez prvega lovilca Deza Bryanta. Ta bi moral po prvih napovedih počivati dobre štiri tedne, zdaj pa je jasno, da bo manjkal 10 tednov. Dallas je tokrat na gostovanju premagal favorizirano Philadelphio z 20:10, a ostal brez Roma, ki si je zlomil ključnico.

Brandon Weeden je odlično izkoristil svojo priložnost, saj je zaključil vseh sedem podaj in podal za zadetek. Napad Eaglesov je bil popolnoma anemičen, Sam Bradford je namreč vrgel dve prestreženi podaji, tekač DeMarco Murray, ki je prišel prav iz Dallasa, pa je iz 13 poskusov zmogel le 2 jarda!

Še drugi poraz Seattla
V slabem položaju je tudi udeleženec zadnjega Super Bowla Seattle, ki je izgubil na gostovanju pri Green Bayu s 27:17. Packersi so zadnjo četrtino dobili z 11:0. Odločilni napad sta orkestrirala Rodgersa, podajalec Aaron je s petih jardov v končni coni našel Richarda, kombinacija je bila uspešna tudi v akciji za dve točki.

Tom Brady podal za 466 jardov
Odlično igra tudi napad New Englanda, ki je v gosteh ugnal vroči Buffalo s 40:32. Tom Brady igra kot v najboljših letih, saj je vrgel tri podaje za zadetek, zbral pa je kar 466 jardov, kar je njegov drugi največji dosežek v dolgi in bogati karieri.

Cutler dobro začel, a naredil napako in se poškodoval
Še dve ekipi sta presegli mejo 40 točk. Arizona je na gostovanju v Chicagu slavila z 48:23. Carson Palmer je podal za štiri zadetke, tri je ujel Larry Fitzgerald. Pri gostiteljih se je poškodoval podajalec Jay Cutler. Ta je tekmo odprl zelo dobro, saj je zaključil vseh 8 podaj za 120 jardov, a ob koncu polčasa je pri zaostanku 21:14 vrgel prestreženo podajo. To je ujel Tony Jefferson, Cutler ga je skušal podreti, a se pri tem poškodoval in se ni več vrnil v igro.

Brown se je približal 200 jardom
Pittsburgh se je poigral s San Franciscom s 43:18. Izjemen večer je imel domači lovilec Antonio Brown, ki je ujel 9 od 11 podanih žog in z njimi zbral kar 195 jardov. Jeklarji so presenetili v prvem polčasu, ko so po obeh zadetkih uspešno končali konverzijo za dve točki in hitro povedli s 16:3. Želja vodstva lige se uresničuje. To je namreč oddaljenost dodatne točke premaknilo z 2 na 15 jardov, kar pomeni, da se vse več ekip po zadetkih odloča za akcijo za dve točki.