Benjaminu Savšku se je po dotiku v srednjem delu vožnja "podrla". Foto: Nina Jelenc
Urša Kragelj je za medaljo zaostala nekaj več kot sekundo. Foto: Nina Jelenc
Kauzer zanesljivo v finale SP-ja
Kajak-kanu: Izgubljena priložnost slovenske trojice

Oba sta bila izjemno hitra v polfinalu. Savšek, ki je branil naslov svetovnega prvaka iz Paua, je postavil najboljši čas, Božič pa tretjega. Slovenska slalomista, ki sta tako spadala v najožji krog za medalje, sta oba odlično začela. Božič je imel pred novim svetovnim prvakom v zgornjem delu 58 stotink prednosti, stotinko manj pa Savšek. Toda sledila so deseta vrata, ki sta se jih oba dotaknila.

Božič je nato v spodnjem delu napravil še eno veliko napako in zaostal skoraj devet sekund, kar je bilo dovolj za deveto mesto, Savšek pa si je dve kazenski sekundi prislužil še v 20. vratih in z dobrimi sedmimi sekundami zaostanka zasedel sedmo mesto. V Riu de Janeiru je tekmoval tudi Anže Berčič, ki je bil v polfinalu prepočasen. Kanuisti se iz Brazilije vračajo s kolajno, saj so bili na moštveni preizkušnji drugi.

"Dobro sem bil pripravljen, dobro sem se počutil in dobro startal, a v slalomu se vmes lahko zgodi kakšna napaka, ki te stane veliko dragocenega časa. Na sredini se mi je zalomilo in potem nisem mogel več nadoknaditi izgubljenega časa. Po napakah sem tudi malo popustil in do cilja nisem več našel pravega borbenega ritma," je povedal 31-letni Savšek.

Svetovni prvak Nemec Anton
Svetovni prvak je na olimpijskih brzicah postal Nemec Franz Anton, drugo mesto je zasedel Britanec Ryan Wesley, ki je zaostal 88 stotink, nemški uspeh pa je na tretjem mestu dopolnil Sideris Tasiads, ki je bil od rojaka počasnejši 1,81 sekunde. 28-letni Anton je dosegel največji uspeh v posamični konkurenci. Sicer je bil na svetovnem prvenstvu pred štirimi leti že bronast, bil pa je izjemno uspešen v kanuističnih dvojcih, kjer je v navezi z Janom Benzienom svetovni prvak postal pred tremi leti v Londonu.

Kragljeva tik pod zmagovalnim odrom
Slovenska kajakašica na divjih vodah Urša Kragelj je v finalu zasedla četrto mesto. Za medaljo je zaostala slabo sekundo. Zanjo so bila usodna 13. vratca, kjer je zaradi dotika dobila dve sekundi pribitka: "Tudi četrtega mesta sem izredno vesela kljub temu rahlemu dotiku, ki mi je vzel stopničke. Res sem se borila po najboljših močeh. Takoj bi šla še enkrat na start in ponovila vožnjo, a je žal ne morem."

Zmagala je Avstralka Jessica Fox s časom 102,06 sekunde. Druga je bila Britanka Mallory Franklin, tretja pa Nemka Ricarda Funk, ki je imela najhitrejši čas polfinala. V polfinalu je obstala Ajda Novak, ki je bila 24. Že v kvalifikacijah je izpadla Eva Terčelj.

Kauzer osamljen Slovenec v finalu
V soboto so bile na sporedu še polfinalne preizkušnje kajakašev. Nastopili so trije slovenski čolni, v finale pa se je na progi, kjer je pred dvema letoma osvojil srebrno medaljo na olimpijskih igrah, prebil le Peter Kauzer, vodilni na svetovni jakostni lestvici. Martin Srebotnik (31. mesto) in Žan Jakše (13.) sta obstala v polfinalu.