"Dugi" je v Barceloni dokazal, da se njegova športna pot strmo vzpenja. Z dvema četrtima mestoma je vknjižil najboljši dosežek na svetovnih prvenstvih v samostojni Sloveniji. 25-letni Korošec je bil gost pogovorne oddaje V sredo na Valu 202.
V pogovoru z novinarko Uršulo Majcen je spregovoril o svojih nedavnih dosežkih na SP-ju, o svoji karieri, o življenju v Kaliforniji oziroma univerzitetnem mestu Berkeley, med drugim je razkril tudi svoje prehranjevalne navade. Na MMC-ju smo izpostavili del pogovora, ki ga lahko v celoti poslušate pod člankom.
Čez dve leti z bronom nezadovoljen
Čeprav se mu je bronasto odličje na SP-ju dvakrat izmuznilo za las (ena in tri stotinke sekunde), bo Dugonjiću tekmovanje v Barceloni ostalo v lepem spominu. Po čem si jo bo najbolj zapomnil? "Zagotovo po teh štirih stotinkah, po četrtem mestu. To moram čim prej preboleti. To zame ni škandal, res sem ogromno napredoval, predvsem na 100-metrski razdalji. Čeprav sem bil četrti, moram biti zadovoljen," je dejal Dugonjić in nadaljeval: "Imam dobro izhodišče za naprej. Četrto mesto je mesto, ki ga na drugem tekmovanju z veseljem prepustim komu drugemu. Verjamem, da bo v prihodnosti sreča na moji strani. Verjamem, da je niti ne bom potreboval, ker hočem biti suveren." Razkril je, da bi bil letos morda s tretjim mestom še zadovoljen, čez dve leti pa ne, saj bo meril še višje.
Živi v majhnem mestecu Sausalitu
Dugonjić z ženo živi onkraj luže v Sausalitu, majhnem mestecu pri San Franciscu, kjer tudi študira na Univerzi v Berekeleyju. "San Francisco mi je zelo všeč, tam sem že šest let in je bolj evropsko mestece. Ni tipično ameriško. Živim sicer malo ven iz San Francisca v Sausalitu, zraven Golden Gatea. Je izjemno lepo majhno mestece, do univerze v Berkeleyju imam 20 minut vožnje," je dejal in na vprašanje, kje bi se želel ustaliti, odgovoril: "Pustimo se presenetiti. Za zdaj ostajam v San Franciscu, v katerem drugem ameriškem mestu pa ne bi živel. Los Angeles mi je preveč 'fake'. Je lepo za pogledat, ampak obstaja velika razlika med južno in severno Kalifornijo. Severna se mi veliko bolj dopade, tudi ljudje so drugačni." V osrednjem delu ZDA ne bi živel, morda bi se lahko navadil na vzhodno obalo, a ne v New Yorku, ki je zanj preveliko mesto. "Sem raje v Kaliforniji tudi zaradi vremena," je še dodal.
Ženi stoji ob strani in jo spodbuja
Kakšen pa je Dugonjićev dan v Kaliforniji? "Zjutraj se zbudim ob 5.00, trening imam od 6.00 do 8.00. Potem imam zajtrk s soplavalci, malo se podružimo. Ker nimam predavanj, saj sem s 'faksom' že zaključil, grem domov in po navadi za kakšno uro zaspim. Potem spet jem, zdi se mi, da vsako uro jem. Popoldne grem spet na trening, ob 13.00 se mi začne fitnes, po njem plavamo, konec sem ob 16.00. Potem pa imam dan zase, ki ga preživim z ženo," je razkril in o svoji boljši polovici še povedal: "Vpisala je študij medicine in jo zelo podpiram. Vedno je 'letala' za mano, se mi podrejala, zdaj pa sva se zmenila, da mora tudi ona iti svojim ciljem nasproti - in ob tem jo zelo podpiram."
Spodbuja ga tudi Bode Miller
Poleg žene in soplavalcev se je v ZDA veliko družil tudi s Saro Isaković, ki pa se je preselila v San Diego in se zdaj vidita bolj poredko. "Ko sva oba študirala na Berkeleyju, sva se kar pogosto srečevala. S Saro je biti zelo dobro v družbi, je zelo pozitivna punca, vedno je nasmejana in dobre volje. Škoda, ker je zapustila Berkeley in odšla v San Diego iskati nove cilje," je dejal in poudaril, da se bo lahko olimpijska podprvakinja iz Pekinga vselej lahko vrnila v plavalni vrh, saj "ima v glavi vse 'poštimano'". Druži se sicer tudi s smučarskim šampionom Bodejem Millerjem, ki mu je po nastopu v Barceloni poslal SMS-sporočilo in mu čestital, prav tako ga je že povabil na igro ali dve odbojke. "Zelo je vesel zame. Veliko mi pomeni, da me podpirajo športniki, ki so doživeli velike padce in so se povzpeli potem na vrh. Od njega se lahko veliko naučim. Komaj čakam, da ga vidim, kako bo smučal to sezono," je povedal.
Naučiti se mora postati zmagovalec
"Dugi" je še poudaril, da se mora naučiti postati zmagovalec. "Mislim, da sem veliko boljši, kot sem pokazal v Barceloni. Naučiti se moraš biti zmagovalec. Tudi če si najboljši, ni nujno, da boš zmagal, ker obstajajo neki dejavniki, ki te lahko pri tem ustavijo. Ko se enkrat naučim, bom samozavestno rekel sebi, da bom zmagal. To se moram še naučiti, v glavi spremeniti mišljenje pred štartom. Mislim, da se moram tudi družiti z zmgaovalci, olimpijskimi prvaki. Trening v ZDA mi zelo pomaga, ker v bazenu treniram s tremi olimpijskimi prvaki. Od njih se nenamerno nekaj naučiš, pobereš njihove lastnosti, mentaliteto. Kako se tekmovalci obnašajo in trenirajo. Dajejo mi nasvete in vsi so mi čestitali," je še povedal.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje