Damirju Dugonjiću so na evropskem prvenstvu počile kopalke tik pred finalnim nastopom na 100 m prsno, zaradi česar je osvojil sedmo mesto. Foto: EPA

Tokrat je evropski prvak na 50 prsno lahko zamenjal opremo in osvojil tretje mesto.

Zadeva je za plavalca vse prej kot zabavna, saj je bil po EP-ju na sedežu opremljevalca Speedo v Londonu, kjer je dobil razlago, da je v Debrecenu nastopal s premajhnimi kopalkami. A tudi s pravo številko se mu je zgodba ponovila. Še več, potem ko so se mu na EP-ju kopalke strgale na zadnjici, so tokrat počile na še bolj "nerodnem" mestu.

Dugonjić je na mitingu nastopil tudi na 50 prsno in z dosežkom 27,93 ter gladko zmago potrdil vodilni položaj v disciplini. "Z Damirjem sva v Dubrovniku 12 dni trdo garala, zato je nekoliko utrujen, a vseeno bi moral tudi na 100 prsno tukaj gladko zmagati," je povedal njegov trener Matija Medvešek.