Rok Kuk je tokrat osvojil medaljo na EP-ju mlajših članov tudi brez svojega standardnega partnerja Lovra Lebana. Foto: Ervin Čurlič

Kuk je bil v konkurenci mlajših članov drugi na 1.000 m, za zlatom pa je zaostal za pol sekunde. Primorec je sicer odlično veslal že v kvalifikacijah na tej razdalji, kjer je dosegel najhitrejši čas.

Prvo slovensko medaljo dneva je med mladinci priboril kajakaški dvojec Alan Apollonio in Simon Blažević, ki je na 1.000 m osvojil brona. Omenjena kolajna je sploh prvo odličje na mladinskih prvenstvih za slovenske sprinterje. Apollonia in Blaževića v nedeljo čaka še nastop v finalu A na 500 metrov.