Sara Isakovič je bila po dopoldanskih kvalifikacijah z izidom zelo zadovoljna, v polfinalu pa je ciljala pod 56 sekund. Foto: RTV SLO
Anja Čarman
Anja Čarman se drugi dan prvenstva ni izkazala. Foto: Reuters

18-letna Blejka je v Budimpešti v svoji polfinalni skupini zasedla 7. mesto, skupno pa 15. V kvalifikacijah je plavala 56,36 in med 16 najboljših napredovala kljub "le" 19. času, ker posamezno državo v polfinalu lahko zastopata največ dva tekmovalca. V polfinalu si je želela plavati pod 56 sekundami ali pa vsaj nov državni rekord.

"Tudi z izenačenim rekordom sem lahko precej zadovoljna, čeprav vem, da bi bila ob idealnem razpletu lahko še hitrejša. V tej disciplini me čaka še kar nekaj dela, saj še nimam dovolj hitrosti, je pa zato lep trening za mojo paradno disciplino 200 m prosto," je svoj nastop pokomentirala Isakovičeva, ki je enako hitro plavala na lanskih sredozemskih igrah v Almerii.
Čarmanova 16 sekund za osebnim rekordom
Na 800 metrov prosto je Anja Čarman zasedla končno 16. mesto (8:53,30), tik za njo pa se je uvrstila Monika Močnik (8:55,82). Čarmanova je za osebnim rekordom zaostala za več kot 16 sekund. Dve plavalki smo imeli Slovenci tudi na 100 metrov prsno. Tamara Sambrailo je z 1:12,30 zasedla 28. mesto, Vita Sonjak pa je bila z 1:16,68 43.

Na 200 metrov prosto je Luka Turk popravil osebni rekord za več kot sekundo in pol (1:51,53), kar je zadostovalo za 29. mesto. Vlogo favorita je z najhitrejšim izidom potrdil Nizozemec Pieter van den Hoogenband. Luka Pernat je 200 metrov mešano izkoristil za trening za paradno disciplino 200 m prsno. Zasedel je 35. mesto (2:10,52).