Brett Favre je kljub 41 letim dokazal, da ima še vedno izjemno natančno roko, a Vikingi vseeno ostajajo pri eni sami zmagi. Foto: Reuters
Mark Sanchez
Začetek tekme je bil zaradi izjemno slabega vremena (močno deževje in strele) prestavljen za več kot pol ure. Foto: Reuters
Randy Moss
Randy Moss je takole dosegel prve točke v dresu Vikingov. V Minnesoti je sicer začel kariero v Ligi NFL (1998-2004), dve sezoni je nato igral v Oaklandu, zadnje tri pa je blestel pri New Englandu. Foto: Reuters

Vsi so pričakovali, da bo legendarni podajalec spet oral ledino, saj je imel pred tekmo skupno statistiko, ki je obetala dva mejnika (69.926 jardov in 499 podaj za zadetek). A začetek tekme ni obetal dobre tekme, saj je napravil dva "fumbla", Jetsi pa so s štirimi zaporednimi prostimi streli Nicka Folka (25, 53, 22 in 34 jardov) povedli z 12:0.

Vabljeni k branju:
- Razplet preostalih tekem 5. tedna

Rekordno podajo ujel novinec Moss
V drugem polčasu je Favre, ki je v nedeljo dopolnil 41 let, oživel in spet zavrtel kolo časa. V tretji četrtini je iz težkega položaja vrgel podajo, dolgo 37 jardov, ujel pa jo je novinec Randy Moss, ki je med tednom prišel iz New Englanda. S to potezo je Favre podrl oba mejnika (70.000 jardov in 500. podaja za zadetek).

Dva zadetka dosegel Harvin
Ob koncu tretje četrtine je Folk zadel še peti prosti strel (31 jardov) in gostitelje popeljal v vodstvo 15:7. V napeti zadnji četrtini je Favre najprej podal Percyju Harvinu za znižanje na 15:13, Vikingi so nato poskusili izvesti akcijo za dve točki, a so ostali brez dodatnih točk.

Odločilna poteza uspela Loweryju
Tekač Shonn Greene je dobre štiri minute pred koncem dosegel prvi zadetek za Jetse, ki so povedli z 22:13. Vikingi so bili v navidez izgubljenem položaju, a je sijajni Favre vrgel še za tretji zadetek - 11 jardov dolgo podajo je spet ujel Harvin. Na drugi strani je obramba ustavila poskus Jetsov. Vikingi so imeli tako na voljo dobro minuto in pol, da tekmo dokončno obrnejo v svoj prid (dovolj bi bil že prosti strel), a je Dwight Lowery prestregel Favru podajo in dosegel končni izid tekme.

Sanchez še brez prestrežene podaje
Domači podajalec Mark Sanchez ni imel ravno najboljšega dne, saj je uspešno podal manj kot v polovici poskusov (21/44, 191 jardov), a se še vedno ponaša s tem, da je poleg poškodovanega Michaela Vicka (Philadelphia) edini podajalec v sezoni, ki mu nasprotni igralci niso prestregli podaje.