Martina Jakob bo skupaj z Andrejo Vodeb v nedeljo ob 9.00 na uvodni finalni tekmi igrala proti nemški navezi Goller-Ludwig. Foto: Špela Bokal

Za prvo mesto se bodo Slovenke (Simona Fabjan in Katarina Juhart ter Andreja Vodeb in Martina Jakob), ki so v polfinalu premagale reprezentanco Norveške, udarile z odbojkaricami Nemčije. Finalisti so že napredovali v drugi krog tekmovanja.

Skoraj skalp svetovnih prvakov
Slovenska odbojkarja na mivki Nejc Zemljak in Jernej Potočnik sta bila blizu senzacije! Za las sta izgubila proti svetovnima prvakoma. Od slovenskega dvojca sta bila z 2:1 boljša Nemca Julius Brink in Jonas Reckermann, ki sta prvi niz tesno dobila s 30:28, v drugem sta z 22:20 rezultat v igrah izenačila Slovenca. Ta sta s svetovnima prvakoma v odločilnem tretjem nizu držala korak do 13. točke, nato se je Nemcema nasmehnila sreča, izkoristila sta žogo za zmago. Klemen Ponikvar in Leo Mohorič sta morala priznati premoč Davidu Klempererju in Ericu Korengu. Nemca sta bila boljša z 2:0.

Slovenci bodo za tretje mesto igrali proti Portugalcem, odločilne tekme bodo na sporedu v nedeljo.