Carolina Kostner je navdušila gledalce v Zagrebu. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Patricia Gleščič
Patricia Gleščič se ni uspela prebiti v prosti program, kjer je nastopilo 24 drsalk. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Javier Fernandez
Javier Fernandez je postal prvi Španec, ki se je okronal z naslovom evropskega prvaka. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Italijanka Carolina Kostner je ubranila naslov prvakinje, to je bil že njen peti evropski naslov. Za vsega 0,72 točke je ugnala drugouvrščeno Rusinjo Adelino Sotnikovo. Bron si je pridrsala še ena Rusinja Elizaveta Tuktamiševa. Slovenska predstavnica Patricia Gleščič je tekmovanje z 28. mestom končala po kratkem programu.

Med moškimi je slavil Javier Fernandez. Španiji je priboril sploh prvo zlato na prvenstvih Evrope. Srebro je pripadlo Francozu Florentu Amodiu. Tretji je bil Čeh Michal Brezina. Sedemkratni evropski prvak in olimpijski zmagovalec, Rus Jevgenij Plušenko, je po težavah s hrbtom tekmovanje končal po kratkem programu.

Ruska umetnostna drsalca Jekaterina Bobrova in Dimitrij Solovjev sta osvojila zlato kolajno v konkurenci plesnih parov. Med športnimi pari sta slavila Tatjana Volosožar and Maksim Trankov.