Missy Franklin bo izpustila letošnje svetovno prvenstvo v Budimpešti. Foto: EPA

Franklinova je letos imela operaciji na obeh ramah in za tekme na najvišji ravni po dogovoru s trenerjem Davom Durdnom še ni pripravljena.

Franklinova je na olimpijskih igrah 2012 v Londonu osvojila štiri zlate kolajne, medtem ko je lani v Riu de Janeiru zgolj enkrat stopila na najvišjo stopničko. Leta 2013 je na svetovnem prvenstvu v Barceloni osvojila šest naslovov prvakinje.

Skrbi jo kakovost plavanja
"Nisem si želela postaviti roka, do kdaj moram pozdraviti poškodbo. To bi lahko porušilo ves proces rehabilitacije. Zelo me skrbi kakovost mojega plavanja in zato želim narediti vse, da bom po vrnitvi znova v samem vrhu," je ob tem za NBC dejala Franklinova, ki je edino kolajno v Riu osvojila v štafeti 4 x 200 mešano.

Američani bodo potnike za SP v Budimpešti določili na izbirni tekmi med 27. junijem in 1. julijem v Indianapolisu.