Nekdanji ruski vaterpolist Konstantin Harkov, ki od lani igra za Hrvaško, je bil s tremi goli eden junakov finala v Splitu. Foto: EPA

V izenačenem finalu so Madžari vodili zgolj v prvi četrtini, a zato je bila tekma kar sedemkrat izenačena. V drugi četrtini so Hrvati prvič povedli za dva gola, nato pa so vedno oni zadeli za vnovično vodstvo. Po 8:8 sredi zadnje četrtine je dvakrat zapored s 5-metrovke zadel Jerko Marinić Kragić, kar je dokončno prevesilo tehtnico na stran Hrvaške.

Hrvaška je drugič postala evropska prvakinja v vaterpolu, drugič v domačem bazenu, saj so prvo zlato medaljo osvojili v Zagrebu leta 2010. Madžarska, ki je s 13 evropskimi naslovi rekorderka, se je morala zadovoljiti s sedmo srebrno kolajno, ob tem imajo pa še šest bronastih odličij. Finalno tekmo je sodil slovenski sodnik Boris Margeta.

Prvič po letu 2006 je na evropskem prvenstvu zaigrala tudi Slovenija in osvojila zadnje, 16., mesto.

Hrvaški vaterpolisti evropski prvaki

35. EVROPSKO PRVENSTVO - SPLIT 2022
FINALE

HRVAŠKA - Madžarska
10:9 (3:3, 1:0, 4:4, 2:2)

Strelci za Hrvaško: Harkov in Burić po 3, Marinić Kragić 2, Krapić in Bašić po 1.

Strelci za Madžarsko: Molnar in Jansik po 2, Nemet, Zalanki, Konarik in Manherc po 1.

Vaterpolo - evropsko prvenstvo: Madžarska - Hrvaška, finale, posnetek prenosa iz Splita