Sara Isakovič je državni rekord popravila kar za 62 stotink sekunde. Foto: Reuters
Milorad Čavić
Milorad Čavić pri slavju zlate medalje ni mogel mimo politike, kar priča napis na njegovi trenirki - Kosovo je Srbija. Foto: Reuters

19-letna Blejka je dopoldne s časom 55,10 dosegla sedmi čas, popoldne pa še prebila mejo 55 sekund. Čas 54,86 je pomenil peti čas polfinala. Najhitrejša je bila Nizozemka Marleen Veldhuis. Na svojem prvem EP-ju v olimpijskem bazenu je nastopila Nina Sovinek in s časom 56,11 osvojila 13. mesto.

Oboleli Luka Turk je na 800 metrov prosto zasedel končno 10. mesto. V kvalifikacijah je plaval 8:13,78, kar je skoraj za 20 sekund slabše od njegovega državnega rekorda.

Finalne nastope si lahko v neposrednem prenosu ogledate tudi na spletnih straneh MMC-ja.