Kandidati se na soočenju, ki ga je pripravila Slovenska tiskovna agencija, niso mogli izogniti vprašanju, kakšne izide glasovanja pričakujejo na skupščini 16. decembra.
"Mislim, da bosta dva kroga, nihče ne bo zmagal v prvem. Vrstni red: jaz bom imel nekaj odstotnih točk prednosti, onadva pa bosta razmeroma blizu," je razplet napovedal Bobinac. "Sem optimist, da lahko zmagam v prvem krogu. Če ne bo tako, ne bo zmanjkalo veliko. Vrstni red za menoj pa bo Tomaž, Franjo," je bila ocena Sodržnika. "Nobenega boja še nisem izgubil, ne športnega ne funkcionarskega. Moja napoved: če ne bom imel v prvem krogu največjega števila podpornikov, si niti ne želim biti predsednik, ker imamo potem veliko ljudi, ki so mi segli v roko in lagali. Drugega v tej zgodbi za mano pa vidim Janeza," pa je dodal Barada.
Kandidati so ocenili finančno kondicijo OKS-ja, podali smernice za prihodnost organizacije in povedali, kaj nameravajo kot bodoči predsednik storiti z bežigrajskim stadionom.
Barada in Sodržnik sta podobno ocenila, da je OKS v dobri kondiciji zaradi dobrega dela v preteklosti in da s pogodbami tudi za naslednji cikel kaže dobro. Edina sta si bila tudi na temo stadiona za Bežigradom – za Sodržnika je ta "kamen za vratom", za Barado pa "nočna mora" krovne zveze. Oba predlagata prodajo deleža v stadionu državi in uporabo kupnine za prostore OKS-ja oz. olimpijsko središče.
Finančno stanje OKS-ja je kot dobro ocenil tudi Bobinac, a dodal, da nekaj ni v redu, če je obenem podhranjen slovenski šport. Poudaril je, da bo prav to treba bistveno izboljšati. O Plečnikovem stadionu pa pravi, da bo, če bo izvoljen, stvari skušal hitro urediti. Da se vse skupaj vleče toliko časa, označuje kot neuspeh vseh vpletenih v tem projektu.
Kot prvo stvar, ki jo bo naredil v vlogi predsednika, je Barada izpostavil analizo vsega, kar ni bilo narejeno v tem mandatu, in prevetritev. Bobinac bo ob zanj dobrem razpletu z ekipo analiziral dogajanje in se odločil za naslednje korake. Sodržnik pa je že za dan po volilnem dnevu, 17. december, napovedal kolegij najožjih sodelavcev.
Čemu se bodo kandidati odpovedali?
Tisti, ki bo predsednik, morda zaradi nove funkcije ne bo imel več časa za vse, s čimer se ukvarja doslej. Čemu bi se izvoljeni kandidat moral odpovedati? "Odstopil sem kot trener v vseh kategorijah, odločil sem se, da bom dal večino seminarjev po svetu na stran. V ospredju bo OKS, vsak dan ne bom tam, bom pa tam, ko me bo potreboval. Imel bom dovolj časa, da bom popeljal ladjo naprej še uspešneje," je dejal Barada.
"Po 14 letih se čez nekaj dni končuje moj mandat na čelu RZS-ja. To sem že napovedal, ne glede na izid nisem želel špekulirati. V prihodnjem letu bom v vsakem primeru dopolnil 40 let delovne dobe in se bom lahko kot prvi dirigent slovenskega športa temu posvetil, a funkcija mora ostati neprofesionalna, to mora biti prostovoljna funkcija," je o tej temi dejal Bobinac.
"Zame se ne bo veliko spremenilo, že zdaj moram razlagati županom, da nisem zaposlen na OKS-ju, čeprav športu namenim toliko časa. Ves čas imam na razpolago in ga bom lahko še naprej investiral v slovenski šport," je dejal Sodržnik.
Tajno glasovanje
Za konec so se kandidati dotaknili še načina glasovanja o predsedniku OKS-ja. Postopek je dokaj zapleten, gre pa za tajno glasovanje. Vsi so se strinjali, naj tako tudi ostane in da ni potrebe po javnem glasovanju.
Za zmago bodo sicer kandidati potrebovali podporo večine prisotnih delegatov na volilni skupščini. To sestavlja 117 delegatov, predstavnikov različnih športnih zvez.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje