Nogometaši Detroita so povsem prevladovali. Foto: Reuters

Šlo je za obračun edinih ekip, ki prav vsako leto na zahvalni dan gostita tekmo. Dallas je sicer povedel s prostim strelom, a se hitro znašel v zaostanku. Podajalec Jared Goff je bil razpoložen (18/25, 315 jardov in trije zadetki), izrazita razlika pa je bila tudi pri teku (v jardih 184:53), domača obramba je bila popolnoma nemočna, saj so Levi ogromno jardov pridobili tudi po prvem stiku.

"Nisem tip človeka, ki bi pritiskal na gumb za paniko. Nikoli se ne pripraviš na tak poraz, sploh pa ne pred svojimi gledalci, to je res. Prej smo dobili 16 tekem pred svojimi gledalci, zdaj smo tri izgubili, to res ni najbolje," je bil miren domači podajalec Dak Prescott, ki je vrgel dve prestreženi podaji.

Baker Mayfield je zaključil 24 od 36 podaj, z njimi pa zbral 325 jardov. Foto: Reuters

Tampa dosegla kar 51 točk
Še več točk kot Detroit je dosegla Tampa Bay, ki je prav tako v gosteh premagala New Orleans z 51:27. To je bila tekma serij, saj so Bucsi dobili prvo četrtino s 17:0, Svetniki pa so se vrnili v velikem slogu, saj so v naslednji dosegli kar 27 in na odmor odšli s prednostjo 27:24. A nihče ni verjel, da so bile to tudi njihove edine točke. V drugem polčasu je namreč Tampa nasula še 27 točk, prejela pa niti ene. Baker Mayfield je za zmagovalce vrgel štiri zadetke, resda tudi tri prestrežene podaje, a to je bilo vseeno dovolj za prepričljivo zmago.

Harbaugh imel težave s srcem
LA Chargersi so v gosteh nadigrali Denver s 23:16. Tekma je bila bolj enostranska, kot kaže končni izid, saj so Chargersi po treh četrtinah vodili s 23:0. Trener zmagovalne ekipe Jim Harbaugh je na začetku zapustil igrišče, saj je imel manjše težave s srcem, a se je po pregledu vrnil na igrišče in videl zmago svojih varovancev.

Zanimivo, edini ekipi, ki sta še brez poraza − Kansas City in Minnesota − sta bili v 6. tednu prosti.