Henry je kot brzovlak paral obrambo Buffala. Foto: Reuters

Derrick Henry je zablestel že v prvem napadu svoje ekipe, takoj v prvi akciji je dobil žogo, z njo pretekel 87 jardov in dosegel prvi zadetek na tekmi. Do konca tekme je zbral kar 199 jardov. Dobro razpoložen je bil tudi Lamar Jackson (podaje 13/18, 156 jardov), ki je v drugi četrtini podal za dva zadetka in gostitelje popeljal v vodstvo z 21:3. Ob koncu tretje četrtine se je zadetka veselil še v vlogi podajalca.

"Billsi so odlična ekipa, odlične igralce imajo na vseh igralnih položajih, ampak uspela nam je skoraj popolna tekma. Danes smo bili boljši, verjamem pa, da se bodo še popravili. Mi gremo iz tedna v teden," je razlagal Henry.

Joe Flacco pri 39 letih še vedno navdušuje. Foto: Reuters

Flacco izkoristil svojo priložnost
Prvi poraz v sezoni je nekoliko presenetljivo utrpel tudi Pittsburgh, ki je klonil na gostovanju pri Indianapolisu (27:24). Gostitelji so hitro ostali brez poškodovanega podajalca Anthonyja Richardsona, na njegovo mesto pa je uspešno stopil veteran Joe Flacco, ki se je izkazal z dvema podajama za zadetek. Jeklarji so imeli ob koncu tekme slabe tri minute časa, da se izvlečejo vsaj v podaljšek, a jim ni uspelo prečkati polovice igrišča.

Neprepričljivi Chiefsi zmagujejo
Brez poraza je še vedno prvak Kansas City, ki je na gostovanju pri divizijskem tekmecu ugnal LA Chargerse s 17:10. Chiefsi podobno kot lani v rednem delu igrajo dokaj neprepričljivo, vseeno pa nizajo zmage. Gostitelji so vse svoje točke dosegli v uvodni četrtini, ko so povedli z 10:0, vse preostale pa so dosegli rdeči. Za najlepšo akcijo je poskrbel Patrick Mahomes, ki je ob koncu uvodnega polčasa s 54 jardov v končno cono poslal Xavierja Worthyja.

Minnesota po 28:0 celo trepetala za zmago
Četrte zmage se je veselila tudi Minnesota, ki je v gosteh ukanila Green Bay z 31:29. V prvem polčasu ni kazalo na dramo, Sam Darnold je podelil tri podaje za zadetek in hipoma je bilo na semaforju 28:0. Povratnik Jordan Love je nato za gostitelje dosegel štiri zadetke in 56 sekund pred koncem postavil izid tekme. Packersi so nato poskušali z "onside kickom", a jim ni uspelo pridobiti žoge.

Los Angeles Rams1301-11-3

V končnico se uvrstijo vsi zmagovalci divizij ter po tri najboljše preostale ekipe iz obeh konferenc.