Mahomes po zraku ne igra tako bleščeče, a še vedno najde pot do zmage. Foto: Reuters

Dvakratni zaporedni prvaki v letošnji sezoni igrajo dokaj neprepričljivo, odlični podajalec Patrick Mahomes ni na taki ravni, kot je bil v prejšnjih sezonah, na šestih tekmah je zbral le šest podaj za zadetek in osem prestreženih podaj, a v ključnih trenutkih še vedno zna najti pravo potezo, tudi ko se znajde v vlogi podajalca.

Mahomes šele drugič v karieri ni podal za zadetek na dveh zaporednih tekmah. "Res ni normalno, kaj se dogaja, res dosegamo malo zadetkov po zraku. V napadu delamo kar veliko napak, za kar sem kriv predvsem sam. Na drugi strani pa kaže na širino naše ekipe. Vedno zmaguje ekipa, in to se dogaja v tem trenutku, naš tek je res dober pa seveda igra v obrambi," je razmišljal podajalec. Obramba je res delovala dobro, saj je prestregla kar tri podaje Brocka Purdyja.

Jake Bates je takole zadel odločilni prosti strel. Foto: Reuters

Levi zadali Vikingom prvi poraz
Prvi poraz je doživela Minnesota, ki je pred svojimi gledalci izgubila proti Detroitu z 31:29. To je bila tekma preobratov. Vikingi so povedli z 10:0, Detroit je dobil polčas z 21:10, sredi tretje četrtine pa vodil z 28:17, a gostitelji so ob koncu tekme povedli z 29:28 in imeli celo žogo, na koncu pa vseeno izgubili. Odločilne točke je 15 sekund pred koncem dosegel Jake Bates (prosti strel, dolg 44 jardov). Divizija NFC sever je na začetku sezone res kakovostna in izenačena, saj imata obe omenjeni ekipi razmerje med zmagami in porazi 5-1, Green Bay je pri 5-2, Chicago pa 4-2.

Wilson blestel ob debiju
Pittsburgh je ugnal NY Jetse s 37:15. V dresu Jeklarjev je debitiral Russell Wilson, ki je odigral dobro tekmo, saj je podal za dva zadetka, enkrat pa se je v končni coni znašel tudi sam v vlogi podajalca. Svoje je opravila tudi obramba, ki je Aaronu Rodgersu prestregla dve podaji. Jetsi so v prvem polčasu še vodili s 15:6, nato je njihova igra povsem razpadla.

Russell Wilson je ob debiju dosegel tri zadetke. Foto: Reuters

Jaguarji po tleh dotolkli Patriote
Jacksonville je na Wembleyju premagal New England z 32:16. Patrioti so dosegli prvih deset točk na tekmi, a že ob polčasu zaostajali z 22:10. Največja razlika je bila v teku, v katerem so bili Jaguarsi občutno boljši (razmerje v jardih 171:38). Pri teku je bil posebej učinkovit Tank Bigsby (118 jardov in dva zadetka). S tem se je končala serija tekem v britanski prestolnici. Ligo NFL čaka le še ena tekma zunaj ZDA, münchenska lepotica Allinaz Arena bo 10. novembra gostila obračun Carolina − NY Giants.