Litijani se veselijo visoke zmage. Foto: Futsal.si/Drago Perko
Litijani do vrha napolnili mrežo Splita

V prvi tekmi turnirja je Barcelona s 7:1 ugnala azerbajdžanski Azar. Litija bo na odločilni tekmi v soboto igrala s Katalonci. Iz štirih skupin - poleg te litijske v Laškem turnirje gostijo še Murcia, Ekonomac Kragujevac in Iberia Star Tbilisi - se bodo v nadaljevanje tekmovanja aprila 2013 prebili le zmagovalci.

Slovenski prvaki so v sredo po zaostanku z 0:3 ugnali Azar s 5:3. Tokrat so imeli precej lažje delo. Litijani bi tekmo lahko dobili še z višjim izidom, a je Jasmin Begić v 34. minuti zatresel lastno mrežo.

Povedli so že v drugi minuti, ko je bil uspešen kapetan Igor Osredkar. V četrti minuti je Danijel Pantić povišal na 2:0, nato pa je za hat-trick poskrbel še Alen Fetič, ki je v sedmi minuti zadel za 3:0 ter nato splitsko mrežo napolnil še v 12. in 13. minuti. Visoko vodstvo slovenske ekipe ob polčasu sta v 29. minuti povišala Sevzet Mehić in Osredkar, slednji je bil uspešen še v 31. minuti. Za 9:0 je v 33. minuti poskrbel Damir Pertič, nato pa je edini gol za Splitčane na tekmi prispeval kar Begić. Končni izid je poldrugo minuto pred koncem postavil Irnes Škorić.

2. krog:
LITIJA - SPLIT 10:1 (5:0)
Osredkar 2., 29., 31., Pantić 4., Fetić 7., 12., 13., Mehić 29., Pertič 33., Škorić 39.; Begić 34./ag

LITIJA - BARCELONA

Zmagovalec turnirja se bo uvrstil na sklepni turnir četverice. Barcelona brani lanski naslov evropskega prvaka.