Igralci Litije so le še korak oddaljeni od naslova državnega prvaka. Foto: MMC RTV SLO
Litija le še korak do naslova

Obe moštvi sta nastopili oslabljeni, v domači vrsti je manjkal Matic Račič, gostje pa so v Litijo pripotovali brez Benjamina Melinka. Pred približno 350 gledalci so uvodne minute pripadle gostom, nato pa so pobudo prevzeli Litijani in z zadetkom Gašperja Vrhovca v 9. minuti prvi polčas dobili z 1:0.

V drugem delu so gostitelji potrebovali le 33 sekund, da so z novim zadetkom Vrhovca povišali na 2:0. V 24. minuti je bilo že 3:0, po uigrani akciji celotne četvorke, ko je žoga zaokrožila okoli obrambe Puntarja, je mrežo zatresel Igor Osredkar.

Gostje so se v nadaljevanju odločili za tvegano, a razumljivo potezo. Že v 25. minuti so zaigrali brez vratarja in dve minuti pozneje je Kristjan Čujec s 6-metrovke znižal na 1:3. V 33. minuti je Damir Pertič znova povedel gostitelje v vodstvo s tremi zadetki, končni izid pa je kmalu zatem postavil Tilen Štendler z izjemnim zadetkom z leve strani.
Končnica za prvaka, finale

Druga tekma:

LITIJA - PUNTAR 4:2 (1:0) 2:0
Vrhovec 9., 21., Osredkar 24., Pertič 33.; Čujec 27./6-m, Štendler 34.
V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na tri zmage.

Končnica za obstanek

IZOLA - BENEDIKT 0:6 (0:2) 1:1

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na tri zmage. Zmagovalec bo obstal v 1. SFL.