Z ramo ob rami. Danita Anderson je v tesnem finišu premagala Poliano Okimoto Cintra in postala svetovna prvakinja na pet kilometrov. Foto: Reuters

To je prva medalja za 21-letno Američanko na SP-jih. Drugouvrščena Brazilka Poliana Okimoto Cintra je zaostala zgolj 0,2 sekunde, njena rojakinja Ana Marcela Cunha pa na tretjem mestu 10 sekund.

Pri moških je zmagal Tunizijec Oussama Mellouli. Za nosilcem dveh olimpijskih odličij se je uvrstil Kanadčan Eric Hedlin, legendarni 33-letni nemški daljinski plavalec Thomas Lurz, ki je lovil osmo zaporedno zlato odličje na petkilometrski razdalji, pa je osvojil bron. Razlika med prvo in tretjeuvrščenim plavalcem je znašala le 1,8 sekunde.

Na svetovnem prvenstvu, ki se je s slavnostnim odprtjem začelo v petek, bosta slovenske barve zastopala le dva plavalca - Damir Dugonjić, finalist zadnjega SP-ja v Šanghaju 2011, in aktualna mladinska svetovna prvakinja izpred dveh let Tjaša Oder.