Dustin Johnson je predal zeleni suknjič Hidekiju Macujami. Foto: Reuters

Pot do uspeha kariere je tlakoval v soboto, ko mu je uspel sanjski krog s 65 udarci in prevzel je vodstvo. Imel je štiri udarce naskoka, zadnji dan pa je bil precej nervozen. S 73 udarci je uspel odbiti napad Američana Willa Zalatorisa, ki je končal na drugem mestu. Izjemen uspeh za 24-letnika, ki je debitiral v Augusti. Tretje mesto sta si razdelila Američana Jordan Spieth in Xander Schauffele (zadnji dan je na 16 luknji žogico poslal v vodo in sanj o zmagi je bilo konec), ki sta zaostala za tri udarce.

"Že od prve luknje zadnjega dne sem bil zares nervozen. Mislil sem, da bom šele na zadnjih devetih luknjah, a se je začelo takoj. Družina in prijatelji so na Japonskem. To je res poseben trenutek za vse. Upam, da sem zdaj odprl vrata Japoncem in v naslednjih letih bi lahko imeli še kakšnega zmagovalca," je povedal Macujama, ki je imel vseskozi zraven prevajalca. Za zmago bo prejel 1,68 milijona evrov denarne nagrade.

To je prva zmaga na major turnirjih v golfu. Do danes je bil najbližje Isao Aoki, ki je leta 1980 osvojil drugo mesto na OP-ju ZDA.

Branilec naslova Johnson izpadel že po dveh dneh
Z mastersom v Augusti se je začela sezona velikih turnirjev v golfu, ki se je lani novembra zaradi koronske pandemije s tem turnirjem tudi končala. Osvojil ga je Američan Dustin Johnson, ki se letos ni uvrstil v zaključne boje. Predal je zeleni suknjič Macujami.

Rose popustil po odličnem začetku
Olimpijski prvak Justin Rose je blestel v četrtek, v vodstvu je bil tudi po polovici tekmovanja, nato pa je v soboto in nedeljo odpovedal in padel na sedmo mesto. 40-letni Anglež tako ostaja pri enem turnirju velike četverice, leta 2013 je osvojil Odprto prvenstvo ZDA.

Četrtič v zadnjih osmih letih med udeleženci ni bilo Tigerja Woodsa, ki je 23. februarja v Los Angelesu doživel hudo prometno nesrečo. Z večkratnim zlomom noge in gležnja okreva doma na Floridi.